UEFA, Arnavutluk takımını 10 yıl Avrupa'dan men etti

UEFA, Arnavutluk takımını 10 yıl Avrupa'dan men etti

UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin kurulu, Arnavutluk futbol takımlarından Skenderbeu'yu Avrupa müsabakalarından 10 yıllığına men etti.Kulubün Facebook hesabından yapılan açıklamada, UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulunun, Skenderbeu'nun...

UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin kurulu, Arnavutluk futbol takımlarından Skenderbeu'yu Avrupa müsabakalarından 10 yıllığına men etti.

Kulubün Facebook hesabından yapılan açıklamada, UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulunun, Skenderbeu'nun Avrupa müsabakalarından 10 yıllığına men edilmesi ve bir milyon avroluk disiplin cezasına çarptırılmasına karar verdiği duyuruldu.

UEFA'nın böyle bir karar vermesinin beklendiği belirtilen açıklamada, kurumda kurumsal bağımsızlık ilkesi ve tarafların haklarının güvence altına alınması konusunda ciddi eksiklikler bulunduğu iddia edildi, UEFA'nın sportif adaletinin kurumun ve ortaklarının özel çıkarlarına hizmet ettiğinin açık olduğu öne sürüldü.

Adaletin, Skenderbeu'nun masumiyetini göstereceğine ve UEFA'nın "absürt" kararını düşüreceğine inanıldığı bildirilen açıklamada, UEFA'nın bu süreçle sadece takımın itibar ve bütünlüğüne zarar verdiği ifade edildi. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor