Uğur Dündar, Rasim Ozan Kütahyalı'nın 'korkuyordu, bizi aradı' iddiasına yanıt verdi

Uğur Dündar, Rasim Ozan Kütahyalı'nın 'korkuyordu, bizi aradı' iddiasına  yanıt verdi

Rasim Ozan Kütahyalı “Uğur Dündar 28 Şubat soruşturmasında korkuyordu, bizi aradı” iddiasında bulundu. Uğur Dündar iddiaya “Yalandan kim ölmüş?” diye yanıt verdi.

Rasim Ozan Kütahyalı katıldığı YouTube yayınında Uğur Dündar için, “28 Şubat’ta tutuklanmaktan korkuyordu Uğur Dündar. Beni aradı. Bir laf var piyasada dedi, sen Uğur Dündar’ı bitireceğim diyormuşsun. Güldüm, öyle bir şey demiyorum, korkuyordu. Öyle bir şey yok dedim” iddiasında bulundu.

Dündar, Kütahyalı’nın iddialarına TELE1’de Enver Aysever’in sunduğu ‘Gündeme Not’ programında yanıt verdi. “Yalandan kim ölmüş diyorum. O şahsa böyle cevap vermiş olayım” diyen Dündar, 28 Şubat’taki duruşunu örneklerle anlattı.

Dünda, şöyle konuştu:

"Ayrıca yine ’28 Şubat’ta Uğur Dündar böyle şöyle yaptı’ diyenlere tarihi kayıtları göstereyim… Darbeleri Soruşturma Komisyonu Meclis’te toplandı. Şu an DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Naim Şahin ve AKP’li Nimet Çubukçu’nun başkanlığını yaptığı o komisyonda dedim ki ‘Bakın benim adım Uğur Dündar. Ben başkalarına benzemem. Ben buraya nedamet getirmeye, günaha çıkarmaya gelmedim. Ben yaptığım tüm haberlerin altına bugün de imza atarım…’ Ben bunu demiş bir insanım. Uğur Dündar’a korkak diyecek birisi anasının karnından doğmadı henüz. Enver’cim lütfen bunları ciddiye alıp da bana soru sorma.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem