Ülkeye ayak basan ilk Türk olan Sultan'ı devlet töreniyle karşıladılar

Ülkeye ayak basan ilk Türk olan Sultan'ı devlet töreniyle karşıladılar

Dünyanın en uzun adamı olarak bilinen Mardin’li Sultan Kösen, Büyük Okyanus’un güneyindeki Polinezya’da bulunan 185 bin nüfuslu adalar ülkesi Samoa’da düzenlenen Turizm Tanıtım Fuarı etkinliği kapsamında özel bir şirketin...

Dünyanın en uzun adamı olarak bilinen Mardin’li Sultan Kösen, Büyük Okyanus’un güneyindeki Polinezya’da bulunan 185 bin nüfuslu adalar ülkesi Samoa’da düzenlenen Turizm Tanıtım Fuarı etkinliği kapsamında özel bir şirketin onur konuğu olarak bu ülkeye gitti. 

Aktarmalı uçuşlarla 2 gün süren yolculaktan sonra Samoa'ya ulaştığını söyleyen Kösen, kendisinin ülkeye ilk ayak basan Türk olması nedeniyle Başbakan Tuilaepa Sailele Malielegaoi, tarafından karşılanıp başbakanlık sarayında ağırlandığını anlattı.

gg-002.jpg

’GURURLU VE SEVİNÇLİYİM’
Türkiye’yi, ardından da Mardin’in onbinlerce kilometre mesafede tanıtıyor olmanın gururunu yaşadığını belirten Kösen şöyle konuştu:

"Ülkemden on binlerce kilometre uzaklıkta olmanın vermiş olduğu özlemle birlikte haklı bir gururun da sevinci içerisindeyim. Ne mutlu bana ki, bu topraklarda Mardin’i anlatma ve ezberletme şansı bana nasip olmuş oldu. Beni sarayında kabul eden ve beni ağırlayarak ’Bu ülkeye ayak basan ilk Türk vatandaşı’ olduğumun müjdesini veren Samoa Başbakanı Tuilaepa Sailele Malielegaoi’ya ve diğer yetkililere, gösterdikleri sıcakkanlı misafirperverlikten ötürü ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem