Ülkü Ocakları eski başkanına saldırı!

Ülkü Ocakları eski başkanına saldırı!

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Suat Başaran, Ankara'da Esenboğa Havalimanı'nda saldırıya uğradı.

İddiaya göre; Almanya'ya gitmek için dün sabah Esenboğa'ya gelen Başaran, uçuş saatini beklerken salona giren kişiler tarafından saldırıya uğradı. Yeniçağ'da yer alan haberde, Başaran'ın ciddi bir yara almadığı ve Almanya'ya gittiği belirtildi. 

Kimse gözaltına alınmadı

Öte yandan; kameraların ve güvenlik görevlilerinin önünde gerçekleştiği öne sürülen saldırı sonrası kimse gözaltına alınmadı.

Başaran'dan açıklama

Başaran, olayın ardından sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu. Başaran açıklamasında, "“Beni öldürmeyen şey daha güçlü yapar.” Susturmak için öldüreceksiniz. Hodri meydan!" dedi.

Başaran dün yaptığı paylaşımda ise "Ya despotizm ya özgürlük. Zulme giden yolları açanlar birinci yolun tabii yolcularıdır. Hürriyetin peşinde koşanlar , düşmanlarına bile adalet istemek borcundadırlar. Hukuk yoksa devlet de yoktur, millet de. Sadece çeteler, cemaatler ve kalabalıklar vardır..." demişti.

MHP'den ihraç edilmişti

Başaran, geçtiğimiz yıl MHP'den ihraç edilmişti ve gazetecilere yönelik Ülkü Ocakları bağlantılı olduğu öne sürülen saldırılara tepki göstermişti.

Başaran'ın yılın büyük bölümünü Almanya'da geçirdiği belirtildi.

GENEL