Eski ocak başkanı Çağrı Ünel için "FETÖ'cü hain" ithamı

Eski ocak başkanı Çağrı Ünel için "FETÖ'cü hain" ithamı

Mersin Ülkü Ocakları eski Başkanı Çağrı Ünel ve Adana Ülkü Ocakları'ndan bir grup arasında çıkan kavgada 1 kişi yaşamını yitirmişti. Yaşanan olaydan sonra Ülkü Ocakları Genel Merkezi ve Mersin Ülkü Ocakları'ndan gelen açıklamalar dikkat çekti.

Mersin Ülkü Ocakları Eski Başkanı Çağrı Ünel'in bıçakla yaralandığı ve 1 kişinin yaşamını yitirdiği olaya ilişkin sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Ünel'in görevden alınan Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş'e yakın olduğu ve mevcut Ülkü Ocakları Genel Merkez yönetimi ile arasının bozuk olduğu ileri sürülmüştü.

Konuyla ilgili olarak Adana Ülkü Ocakları'ndan gelen bir grubun Çağrı Ünel ile kavga ettiği ve olay anını videoya çektiği iddia edildi.

Ancak kavganın hemen ardından grup olay yerinden uzaklaşırken Çağrı Ünel'in silahını çekerek gruba ateş açtığı belirtildi. Olayda 1 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı.

Konuyla ilgili olarak Emniyet çok sayıda ismi gözaltına alırken, Ünel'in silahından çıkan kurşunla hayatını kaybeden Emrullah Kaplan'ın ardından Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım ve Mersin Ülkü Ocakları'ndan gelen açıklamalar dikkat çekti.

Yıldırım, "Ülkü Ocakları mensubu kıymetli Ülküdaşım Emrullah Kaplan Mersin’de uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir. Ülküdaşımız Emrullah Kaplan’a Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

MERSİN ÜLKÜ OCAKLARI: "FETÖ'CÜ HAİN" 
Mersin Ülkü Ocakları ise olayın ardından yaptığı açıklamada eski ocak başkanı Çağrı Ünel'i "FETÖ'cü hain" olarak itham ederken çok sert ifadeler kullandı:

"Mersin'de bir ülküdaşımızın öldürülmesi, teşkilatımızda derin bir üzüntüye sebep olmuştur.
Yaşanan bir kavga olayı ardından olay yerinden uzaklaşan kişiye arkasından silahla ateş ederek sırtından vurup öldüren kişinin eski bir ocak başkanı olması eline bulaşan ülkücü kanını temizlemeyecektir.
Bazı haberlerde iddia edildiği şekilde bıçaklı bir saldırı ve yarallakin olayı olmadığı halde, kamuoyunda cinayeti yumuşatmak için bazı kişiler tarafından yapılan algı çalışmaları ise tarafımızdan tepkiyle karşılanmıştır.
Konuyu buradan alarak üzerine vazife olmadığı halde bir katili savunan ve bu cinayeti bir şova dönüştürenler de ne derece büyük bir suça ortak olduklarını akıllarında bulundurmalıdırlar. Ortada Ülkücü bir gencin kanı ve sıkılan kurşunun hesabını verecek adi bir suçlu vardır. Herkesin bu konuları göz önünde bulundurarak yaptığı açıklamalara ve yorumlara dikkat etmesi gerekmektedir.
FETÖ’cü bir hainin, Mersin'de tetikçiliğini yapan bir katili, kamuoyu nezdinde aklamak için yapılan akla ziyan açıklamalar ise akılla izahı mümkün olmayan bir durumdur.
Vefat eden rahmetli ülküdaşımızın acısını derinden yaşadığımızı belirterek, bu konunun adli merciler nezdinde takipçisi olacağımızı bildiririz. Merhum ülküdaşımıza Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve Milliyetci-Ülkücü Harekete başsağlığı dileriz
."


SİNAN ATEŞ SOSYAL MEDYA HESAPLARINI KAPATTI
Yaşanan olaydan sonra Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş'in sosyal medya hesaplarını kapattığı görüldü.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Yerel Gündem