Ümit Özdağ: AKP üç bloğa ayrılmış durumda: Binali Yıldırım ve çevresi...

Ümit Özdağ: AKP üç bloğa ayrılmış durumda: Binali Yıldırım ve çevresi...

MHP'den ihraç edilen Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, referandum çalışmaları kapsamında dün akşam saatlerinde geldiği Elazığ'daki bir otelde seçmenlerle buluştu, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.Cumhurbaşkanı...

MHP'den ihraç edilen Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, referandum çalışmaları kapsamında dün akşam saatlerinde geldiği Elazığ'daki bir otelde seçmenlerle buluştu, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmalarında referandumda ''Hayır' oyu verecekleri ''terörist' olarak nitelendirdiklerini, son konuşmalarında da bunu söylemekten vazgeçtiklerini kaydeden Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın kullandığı çatışmacı dili, iç savaş dilini şiddetle kınıyorum. Her ne vesile ile olursa olsun biz terörist, darbeci ve çukur hiç değiliz. Sadece sizin ülkeyi içine düşürdüğünüz çukurdan memleketimizi çıkarmak istiyoruz dedik. Nihayet iki gün önce Cumhurbaşkanı, ''Hayır diyenler terörist değiller' diye açıklama yaptı. Elazığlı değerli ülküdaşlarım, terörist değilsiniz. Cumhurbaşkanı tasdik etti. Birkaç gün önce de bir CHP'li milletvekili amacını aşan bir şey söyledi; sayın Kılıçdaroğlu bunu çok yanlış bulduğunu açıkladı. Biz doğruya doğru diyoruz."

'BİNALİ BEY 'HAYIR' OYU VERECEK'
AKP'nin içerisinde üç ayrı blok oluştuğunu söyleyen Özdağ, "Başbakan Binali Yıldırım'ın ''Hayır' kampanyası yaptığını düşünüyorum. Hatta Binali bey ''Hayır' oyu verecek ama oy kullandığı sandıktan hiç ''Evet' çıkmazsa nasıl izah ederim diye düşünüyor. Gerçekten ''Evet'i anlatamıyorlar. Çünkü anlatılacak gibi değil. Erdoğan ve yakın çevresi dışında kimse ''Evet'e inanmıyorlar. İktidar kendi içinde bloğa ayrılmış durumda, bir Erdoğan ve saray, iki Binali Yıldırım ve çevresi, üç AKP içerisinde ''Hayır' için çalışan büyük ve güçlü bir lobi var" şeklinde konuştu.

'SEN ÖNCE YANINDAKİNİ İKNA ET ERDOĞAN'

Özdağ sözlerine şu şekilde devam etti:

"Şimdi böyle bir ortamda Erdoğan diyor ki; ''Atatürk yaşasaydı evet derdi, Menderes yaşasaydı evet derdi', bugün demiş ki ''Rahmetli Türkeş yaşasaydı evet derdi, 22 yıldan beri zaten bunun için çalışıyordu, Muhsin başkan olsaydı evet derdi'. Bari Muhsin başkanı rahat bırakın rahmetliyi 4 gün bulamadınız. Cemil Çiçek, Hüseyin Çelik, Davutoğlu ne diyor? Sen milleti ikna etmeden önce bir dön en yakınında ki çalışma arkadaşlarını ikna et."

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem