Ümit Özdağ’dan Türkiye’ye 2040 uyarısı!

Ümit Özdağ’dan Türkiye’ye 2040 uyarısı!

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, sınırlarımızda bulunan 5.3 milyon Suriyelinin ülkelerine dönmemesi halinde bu rakamın 2040'ta 10 milyonu aşacağını ve Türkiye'nin Orta Doğu'nun ebedi bir parçası haline geleceğini...

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, sınırlarımızda bulunan 5.3 milyon Suriyelinin ülkelerine dönmemesi halinde bu rakamın 2040'ta 10 milyonu aşacağını ve Türkiye'nin Orta Doğu'nun ebedi bir parçası haline geleceğini söyledi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Türkiye'de artan Suriyeli sayısına ve ülkemizi gelecekte bekleyen tehlikelere karşı kritik uyarılarda bulundu.Ülke sınırları içerisinde 5.3 milyon Suriyeli bulunduğuna dikkat çeken Özdağ, bu rakamın 2040'ta 10 milyonu aşacağını ve Türkiye'nin 10 milyon Suriyeli ile beraber Orta Doğu'nun ebedi bir parçası olacağını söyledi.

Türkiye sınırlarının, Orta Doğu sınırlarına dayanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu da ifade eden Ümit Özdağ, şöyle devam etti:"2011'de başlayan savaşın ardından kayıtlı/kayıtsız 5.3 milyon Suriyeli ülkemize girdi. Avrupa'ya giden Suriyeli sayısı ise yalnızca 1 milyon. Ve Avrupa Birliği, Suriyelilerin Türkiye'de kalması için kaynak ayırıyor, propaganda ve fonlama yapıyor.5.3 milyon Suriyeli Türkiye'de kalırsa 2040 yılında sayıları 10 milyonu aşacak. 10 milyonu aşkın Suriyelinin kaldığı bir Türkiye, ebediyen Orta Doğu'nun bir parçası olacak. Orta Doğu'nun sınırı Gaziantep ve Hatay'dan, Bulgaristan, Yunanistan sınırına varacak."

Politika