Üniversitelerde nepotizm hız kesmiyor: Rektör yardımcısının kızı 10 öğrenci arasından sonuncu olmasına rağmen kadroya alındı!

Üniversitelerde nepotizm hız kesmiyor: Rektör yardımcısının kızı 10 öğrenci arasından sonuncu olmasına rağmen kadroya alındı!

Osmangazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde açılan bir kişilik araştırma görevlisi kadrosuna, 10 kişi arasından sonuncu olan rektör yardımcısının kızı yerleştirdi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde bir kişilik araştırma görevlisi kadrosu açıldı. 

Araştırma görevlisinin birimi ise “Özel Hukuk ve Deniz Hukuku” belirlendi. Aranan nitelikler de “Hukuk fakültesi mezunu olup özel hukuk alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak” olarak duyuruldu.

Cumhuriyet'ten Sefa Uyar'ın haberine göre, söz konusu kadroya 10 öğrenci başvurdu. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arslantaş’ın kızı İlayda İrem Arslantaş da başvuruda bulunan öğrenciler arasındaydı. 

ALES ve yabacı dil sınavı puanına göre yapılan değerlendirme sonucunda Arslantaş, 10 öğrenci arasından sonuncu oldu. 

MÜLAKATLA ALINDI

22 Aralık'ta gerçekleşen sözlü sınavın ardından 4 Ocak’ta sonuçlar açıklandı.

Açıklanan sonuçkara göre, ön değerlendirmeyi geçerek sınava girmeye hak kazananların arasında sonuncu olan Arslantaş, sözlü sınavda 95 puan alarak birinci oldu ve kadroya asil olarak seçildi. 

Eğitim