Ünlü YouTuber 15 yaşında hayatını kaybetti! "Benjamin Button" sendromu Progeria'ya yenik düştü

Ünlü YouTuber 15 yaşında hayatını kaybetti! "Benjamin Button" sendromu Progeria'ya yenik düştü

Hutchinson-Gilford progeria sendromu "Benjamin Button sendromu" olarak da bilinen erken yaşlanma hastalığı Progeria ile savaşan Adalia Rose Williams hayatını kaybetti.

"Benjamin Button sendromu" olarak da bilinen 'erken yaşlanma hastalığı' Progeria ile mücadele eden YouTube üzerinden çektiği videolar ile ünlenen Adalia Rose Williams, henüz 15 yaşındayken hayatını kaybetti. 

Sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, "Williams 12 Ocak saat 19.00'da bu dünyadan özgür kaldı" ifadeleri kullanıldı. Paylaşıma Facebook'ta 80 bin kullanıcı "reaksiyon" bırakırken 158 binden fazla yorun yapıldı.

Williams'ın ailesinin açıklamasında, "O bu dünyaya sessizce geldi ve buradan sessizce ayrıldı; ancak hayatı hiç de öyle değildi. Milyonlarca kişinin hayatına dokundu ve en büyük izi onu kişisel olarak tanıyanlarda bıraktı. O artık acı çekmiyor ve şimdi tüm sevdiği şarkıları dinleyerek dans ediyor" denildi.

Aile, Williams'ı destekleyen herkese teşekkür etti.

Williams'a yaşlanmayı hızlandıran nadir genetik hastalık Hutchinson-Gilford progeria sendromu tanısı kendisi henüz 3 aylıkken konulmuştu. Williams'ın sadece 13 yıl yaşaması bekleniyordu.

Amerika'nın Texas eyaletinde yaşayan Williams'ın YouTube'da 2.91 milyon abonesi bulunmaktaydı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv