Ünlü Youtuber Çağdaş Işıl; Youtube Canlı Yayınları Önemli Bir Mecra ve Gelir Kaynağı Haline Geldi.

Ünlü Youtuber Çağdaş Işıl; Youtube Canlı Yayınları Önemli Bir Mecra ve Gelir Kaynağı Haline Geldi.

Çağdaş Işıl'dan "Bu Yükselişe Kayıtsız Kalınması Mümkün Değil"

Özellikle geleneksel mecralara alternatif olarak ortaya çıkan ve erişim alanı daha geniş olan dijital platformlar, bilgi alışverişinin yanı sıra önemli bir gelir kaynağı haline geldi. Kendi tecrübeleriyle özellikle canlı yayınların hacmi hakkında açıklamalarda bulunan ünlü youtuber Çağdaş Işıl, bu platformlardan verim alabilmenin püf noktalarını paylaştı.

Canlı Yayınlar Yeni Bir Gelir Kaynağı

Halihazırda youtube kanalı olup, belli bir hacme ulaşmış yayıncılar, canlı yayın platformlarında varlık göstermeye başladı. İlgi çekici ve kaliteli içeriklerle donatılmış canlı yayınlar, daha vasat olanlara göre, daha çok gelir sağladığını ifade eden Çağdaş Işıl; içeriklerin, zamanın ruhuna uygun olmasına da dikkat çekiyor.

İyi Bir İzleyici Olmak Gerekiyor

Youtuber olmak ve kaliteli bir Youtube kanalı sahibi olarak, kaliteli canlı yayınlarda varlık göstermenin yolunun, öncelikle iyi bir izleyici olmaktan geçtiğini tavsiye eden Çağdaş Işıl; bu alanda dijital ortamda birçok eğitici video içeriğine ulaşmanın mümkün olduğunu, canlı yayın yapmak isteyen yayıncıların, bu içeriklerle, önce kendilerini geliştirmelerini tavsiye ediyor.

Hem özgün ve kaliteli içerik hem de teknik donanım anlamında, birçok gereksinime ihtiyaç olduğunu ifade eden Çağdaş Işıl; özellikle pandemi döneminde yeni bir gelir kanalı haline gelen canlı yayın mecralarında yer almanın avantajlarını da dile getiriyor.

 

Kültür Sanat