Uyanış filmi yönetmeni Avcı'nın tahliye talebine yanıt

Uyanış filmi yönetmeni Avcı'nın tahliye talebine yanıt

İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Ali Avcı ve avukatları katıldı. Duruşmada dosyaya gelen evrakları okuyan mahkeme başkanı, Malatya Dernekler İl Müdürlüğünden gelen yazıya göre sanığın kapatılan...

İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Ali Avcı ve avukatları katıldı. Duruşmada dosyaya gelen evrakları okuyan mahkeme başkanı, Malatya Dernekler İl Müdürlüğünden gelen yazıya göre sanığın kapatılan Kimse Yok Mu Derneği'ne üyeliğinin bulunduğunu söyledi. Buna karşı söz alan sanık Avcı ise "Benim böyle bir imzam yok. Hayatımda böyle bir imza atmadım" diyerek imzanın sahte olduğunu savundu.

'REİS'İ YAZDIK AMA FETÖ'DEN TUTUKLANDIK'
FETÖ ile bir ilgisinin bulunmadığını da öne süren Avcı, "2011 yılından sonra FETÖ ile herhangi bir temasım olmadı. FETÖ benim ticari itibarımı bitirmek istedi. Bütün bunlara rağmen Reis'i yazdık ama bu sefer de FETÖ'den dolayı tutuklandık" diye konuştu. Sanığın ardından söz alan avukatının talebi üzerine, davaya konu olan Uyanış filminin fragmanı ile yayınlanmayan bir fragman salonda izletildi.

Tayyip Erdoğan'ın hayatının bir bölümünü konu alan Reis filminin de yapımcısı olan tutuklu sanık Ali Avcı'nın tahliye talebini reddeden mahkeme heyeti, sanığın imza incelemesinin yaptırılmasına karar verdi. Duruşma ertelendi. 

uyanis.jpg

NE OLMUŞTU?
AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başına silah dayanması ve ailesinin öldürülmesi sahnelerinin canlandırıldığı "Uyanış" filminin yönetmeni Ali Avcı terör örgütü yöneticiliği suçundan tutuklanmış, 22,5 yıla kadar hapsi istenmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem