Vaka sayılarının artışı korkuttu! Hollanda'da Kovid-19 vakaları bir haftada yüzde 95 arttı!

Vaka sayılarının artışı korkuttu! Hollanda'da Kovid-19 vakaları bir haftada yüzde 95 arttı!

Vaka sayılarındaki artış korkutuyor... Hollanda Sağlık Bakanlığı'na bağlı Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsünün (RIVM) paylaştığı haftalık verilere göre, 29 Temmuz-4 Ağustos tarihleri arasında ülkede 2 bin 588 yeni koronavirüs vakası tespit edildi.

Vaka sayılarındaki artış korkutuyor...

Hollanda Sağlık Bakanlığı'na bağlı Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsünün (RIVM) paylaştığı haftalık verilere göre, 29 Temmuz-4 Ağustos tarihleri arasında ülkede 2 bin 588 yeni koronavirüs vakası tespit edildi.

Hollanda'da Kovid-19 vaka sayısı 55 bin 955'e yükseldi, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 6 bin 150'ye ulaştı. Günde ortalama 370 kişide Kovid-19 saptanırken, vaka sayılarında yüzde 95'lik artış oldu. RIVM'den yapılan yazılı açıklamada, geçen haftaya göre 10 bin daha az test yapılmasına rağmen vaka sayısının söz konusu dönemde 1259 arttığı vurgulandı. Açıklamada, Kovid-19'dan dolayı hastaneye kaldırılan kişi sayısının geçen hafta 23, bu hafta ise 44 arttığı belirtildi. Vaka sayılarının son zamanlarda en çok yükseldiği başkent Amsterdam ve Rotterdam kentlerindeki alışveriş merkezleri gibi insanların yoğun olduğu bazı bölgelerde, 5 Ağustos'tan itibaren maske takmak zorunlu olacak.

Etiketler :