Vali, İYİ Parti’li Başkan’a randevu vermedi

Vali, İYİ Parti’li Başkan’a randevu vermedi

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Yavuz Temizer 10 gün önce Vali Münir Karaloğlu’ndan randevu istedi. Ancak geçen sürede bir yanıt alamayınca randevu talebini geri çekti. Temizer, “Münir Karaloğlu’nun şahsını tanımak gibi...

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Yavuz Temizer 10 gün önce Vali Münir Karaloğlu’ndan randevu istedi. Ancak geçen sürede bir yanıt alamayınca randevu talebini geri çekti. Temizer, “Münir Karaloğlu’nun şahsını tanımak gibi bir hevesimiz yoktur” dedi.

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Yavuz Temizer tarafından yapılan açıklama şöyle:

İYİ Parti Antalya İl Başkanı olarak göreve başladıktan sonra “devlet” anlayışımızın bir gereği olarak Antalya Valisi’nden 9 Ekim Çarşamba günü randevu talep ettik. Geçen 10 günlük süreye rağmen talebimize herhangi bir karşılık alamadığımız için, randevu talebimizi geri çektik ve durumu Antalya kamuoyu ile paylaşma gereği duyduk.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; Münir Karaloğlu’nun şahsını tanımak gibi bir hevesimiz yoktur. Randevu talebimiz şahsıyla değil, hasbelkader oturduğu makamı ile ilgilidir.

Makamının saygınlığını ve ağırlığını taşıyamayan Münir Karaloğlu’nu buradan ilk ve son kez uyarıyorum; oturduğu makam baba mirası veya hemşeri hediyesi değildir. Türk Devleti, keyfiliği ve ciddiyetsizliği kaldırmaz.

Ya devletin valisi olacaksınız ya da çekilip AKP’nin il başkanı olacaksınız. İkisini bir arada yürütmenize Antalya müsaade etmez.

Bilesiniz ki; İYİ PARTİ milletin ta kendisidir ve Türk Milleti hukukunu çiğnetmez.

Ya devletin valisi olun, ya da çıkın karşımıza siyasetçi olun.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu

Politika