Vali yılmaz: 132 konteynere aileler yerleştirildi

Vali yılmaz: 132 konteynere aileler yerleştirildi

OSMANİYE Valisi Erdinç Yılmaz, 841 konteynerin kurulumunun tamamlandığını belirterek, "132 konteynere aileler yerleştirildi.

OSMANİYE Valisi Erdinç Yılmaz, 841 konteynerin kurulumunun tamamlandığını belirterek, "132 konteynere aileler yerleştirildi. 608 kişi konteyner kentte yerleşik durumda. Konteyner kentimizi sosyal donatılarla, imkanlarla hemşerilerimizin çok rahat edebileceği şekilde hazırlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Vali Erdinç Yılmaz, Karaçay Konteyner Kenti'nde araştırmalarda bulunarak konteynerlerde kalan depremzede vatandaşları ziyaret etti. Afetzede vatandaşlarla görüşen Vali Yılmaz, "Şu anda 841 konteynerimiz var, 132'sine aileler yerleştirildi. 608 kişi konteyner kentte yerleşik durumda. Konteyner kentimizi sosyal donatılarla, imkanlarla hemşerilerimizin çok rahat edebileceği şekilde hazırlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Vatandaşların depremin sıkıntılarını en azca hissedecek şekilde atlatmaları için ilk andan itibaren devletin tüm kurumlarıyla koordineli çalıştıklarını belirten Vali Erdinç Yılmaz, bu çalışmaların tamamlanıncaya kadar devam edeceğini ifade etti. Bu süreçte birlik ve beraberliğin oldukça mühim bulunduğunu da belirten Vali Yılmaz, şu şekilde konuştu, "Bütün kurumlarımız dayanışma ve birlik içinde çalıştı. Bu koordinasyonu sağlamak hususunda da oldukça çaba gösterdik ve iyi sonuçlar aldık. Devletin tüm kurumları hakikaten etkin, birlik ve beraberlik içinde. Devlet ve millet tek yürek oldu. Bu dünyanın yaşanabilecek en büyük krizine, afetine karşı büyük savaşım veriyoruz. Bu ortaklık yardımıyla daha iyiye gidiyoruz. Vatandaşlarımızdan aldığımız geri dönüşler pozitif. Olumsuz bir şeye rastlamadık. Daha güzel Osmaniye inşa etmeye kararlıyız. Bunu da önümüzdeki süreç içinde göreceğiz" diye konuştu. (DHA)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.