Valilik'ten, tepki çeken görüntülerle ilgili skandal açıklama! 'Muhafaza altına alınmıştır'

Valilik'ten, tepki çeken görüntülerle ilgili skandal açıklama! 'Muhafaza altına alınmıştır'

Araçların camlarını silen bir çocuğun polisler tarafından zor kullanılarak gözaltına alınmaya çalışıldığı görüntülerle ilgili açıklama yapan Batman....

Araçların camlarını silen bir çocuğun polisler tarafından zor kullanılarak gözaltına alınmaya çalışıldığı görüntülerle ilgili açıklama yapan Batman Valiliği, "muhafaza altına alınmıştır" dedi. Valilik tarafından yapılan açıklamada, çocuğun zor kullanarak gözaltına alınması,  ‘trafik güvenliğini tehlikeye soktuğu’ ve ‘istismara maruz kalabileceklerinin değerlendirildiği’ ifadeleriyle savunuldu.

Batman Valiliği, 11 yaşındaki bir çocuğun polis tarafından zor kullanılarak karakola götürülmesine görüntülere yönelik açıklama yaptı.

Sosyal medyada tepkilere neden olan görüntülerde, araçların camlarını silen bir çocuğun polisler tarafından zor kullanılarak gözaltına alınmaya çalışıldığı ve çevredeki vatandaşların olaya tepkisi yer alıyor. Çevredekilerin uyarılarına rağmen korktuğu için ağlayan 11 yaşındaki M.Y’yi bırakmayan polis memurunun görüntüleri sosyal medyada büyük tepki topladı.

"Bir çocuk görevlilerimizce muhafaza altına alınmıştır"

Valilik’ten yapılan açıklama şöyle:

İlimiz Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince 03.11.2019 pazar günü saat 21:00 sıralarıda kavşak, caddelerde ve sokakta çalışan/çalıştırılan/dilendirilen ve suça sürüklenen çocuklara yönelik rutin yapılan denetimlerde dört çocuğun araç camı silerek çevreye rahatsızlık verdiği ve trafik güvenliğini tehlikeye soktuğu görülmüş ve istismara maruz kalabilecekleri değerlendirilmiştir. Görevlilerimizce önlem amaçlı çocuklara yaklaşması üzerine üç çocuk olay yerinden kaçarak uzaklaşmış, bir çocuk ise görevlilerimizce muhafaza altına alınmıştır. Olay yerinde çocuğun korkmasından dolayı çevrede bulunan ve konuya vakıf olmayan vatandaşlar konuya müdahil olmalarına engel olunmuştur. Vatandaşlara konunun aktarılması üzerine herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan olay yerinden ayrılarak kimliği daha sonra tespit edilen M.Y İsimli çocuk ailesine gerekli cezai işlem uygulanması ve teslimi amacıyla Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkililerine teslim edilmiştir.