Van Gölü'ndeki tekne faciasında hayatını kaybedenlerin sayısı 46'ya yükseldi

Van Gölü'ndeki tekne faciasında hayatını kaybedenlerin sayısı 46'ya yükseldi

Van Gevaş ilçesi Altınsaç Mahallesi'nde 27 Haziran tarihinde göle açılan teknenin batması sonucu kaybolan kişilerden birinin daha cansız bedenine  ulaşıldı.

Van gölüne açılan ve bir daha haber alınamayan tekne ile içindeki kişilerin cesetlerinin çıkarılması için Jandarma İç Güvenlik Timleri, Su Altı Arama Kurtarma (SAK), Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ile Sahil Güvenlik ekipleri, ROW cihazlarıyla Çarpanak Adası açıklarında çalışmalarını sürdürüyor. Bugünkü çalışmalarda yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen bir kişinin daha cansız bedeni bulundu. Böylece hayatını kaybedenlerin sayısı 46'ya yükseldi.

Ceset, Van Büyükşehir Belediyesi cenaze araçlarıyla Van Adli Tıp Kurumuna götürüldü.Olay Gevaş ilçesi Altınsaç Mahallesi'nde 27 Haziran'da tekneleriyle Van Gölü'ne açılan Sedat ve Medeni Akbaş'tan uzun süre haber alınamaması üzerine mahalle muhtarı güvenlik güçlerine kayıp ihbarında bulunmuştu.

Bunun üzerine gece görüşlü termal kameralı helikopter, İHA ve botlarla göl ile çevresinde yürütülen arama çalışmalarında tekne Çarpanak Adası açıklarında 106,5 metre derinlikte bulunmuştu. Soruşturma kapsamında aralarında tekneden yüzerek kurtulan Medeni Akbaş'ın da bulunduğu 5 kişi tutuklanmıştı.

Etiketler :