Van kayyumundan Soylu'ya kıyak! Soylu’nun basın müşavirinin eşine bankamatik memurluğu

Van kayyumundan Soylu'ya kıyak! Soylu’nun basın müşavirinin eşine bankamatik memurluğu

Van'da kayyum döneminde işe alınan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Basın Müşaviri Ahmet Aydın’ın eşi Merve Akkuş Aydın'ın bir yılı aşkın süredir

Van'da kayyum döneminde işe alınan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Basın Müşaviri Ahmet Aydın’ın eşi Merve Akkuş Aydın'ın bir yılı aşkın süredir uğramadığı belediyeden maaş aldığı ortaya çıktı.

İpekyolu Belediyesi’ne kayyum atanmasının ardından 2018 yılında belediyeye girişi yapılan Süleyman Soylu’nun Basın Müşaviri Ahmet Aydın’ın evli olduğu Merve Akkuş Aydın, bir yılı aşkın süredir belediyeye bir gün bile uğramadan maaş alıyor.

Mezopotamya Ajansı'nda yer alan habere göre, Belediye Özel Kalem Müdürlüğü’ne 10 Ağustos 2018 tarihinde memur olarak girişi yapılan Akkuş'un, hemen ardından ise geçici görevlendirmeyle Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’ne yazısı çıkartıldı. Gittiği kurumdan maaş almayan Akkuş’un tüm maaşı ve sosyal hakları ise halen İpekyolu Belediyesi tarafından veriliyor.

Bir yıllık geçici görevlendirilmesi yapılan Akkuş’un, görevlendirilme süresinin bitmesinin ardından bu süreyi tekrar uzattığı öğrenildi.