Van Persie gitti!

Van Persie gitti!

Fenerbahçe'de Robin van Persie bilmecesi çözüldü. Hollandalı yıldız tekrar İngiltere'ye dönüyor. Daha önce Premier Lig'de Arsenal ve Manchester United formaları giyen futbolcunun Stoke City'e kiralanması için prensip anlaşmasına...

Fenerbahçe'de Robin van Persie bilmecesi çözüldü. Hollandalı yıldız tekrar İngiltere'ye dönüyor. Daha önce Premier Lig'de Arsenal ve Manchester United formaları giyen futbolcunun Stoke City'e kiralanması için prensip anlaşmasına varıldığı belirtildi.

Van Persie'nin, İstanbul'da olan menajeri dün yönetimle görüşerek son detayları konuştu. Yeni sezonda Fenerbahçe'den ayrılmak isteyen Hollandalı futbolcu, uzun süredir kendine takım arıyordu. 32 yaşındaki futbolcunun menajeri önce Çin'de bazı takımlarla temasa geçse de anlaşma sağlanamadı. Ardından futbolcu için Premier Lig ekibi Stoke City devreye girdi. Fenerbahçe Yönetimi, Hollandalı'yı göndermek için ödediği bir yıllık ücret ile United'a verilen bonservis bedelini istiyordu. Transferin önündeki engel ise 12 milyon euro bonservis bedeli ve futbolcunun yüksek maaşıydı.

Milliyet'in haberine göre, oyuncunun son olarak 1 yıllığına kiralık olarak gönderilmesine karar verildiği belirtildi. Sarı lacivertli yönetim böylelikle oyuncunun yıllık ücretinden bir seneliğine kurtulacak ve kiralama bedeli kazanacak. Bilindiği üzere Hollandalı futbolcu sarı lacivertlilerle bazı idmanlara çıkmıyordu. Van Persie, Fenerbahçe'nin son iki hazırlık maçında da forma giymemişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor