Varlık Fonu kancayı PTT'ye attı: Satılıyor mu?

Varlık Fonu kancayı PTT'ye attı: Satılıyor mu?

PTT yönetiminin başmüdürlüklerine gönderdiği genelgeyle envanter güncellemesi istemesi, Varlık Fonu’nun PTT’yi de satışa çıkarıp çıkarmayacağını gündeme getirdi.Çiğdem Toker, Cumhuriyet gazetesine 27 Haziran’da yazdığı...

PTT yönetiminin başmüdürlüklerine gönderdiği genelgeyle envanter güncellemesi istemesi, Varlık Fonu’nun PTT’yi de satışa çıkarıp çıkarmayacağını gündeme getirdi.

Çiğdem Toker, Cumhuriyet gazetesine 27 Haziran’da yazdığı yazısında Varlık Fonu’nun PTT ile ilgili planlarına dikkat çekti. Varlık Fonu’nun PTT yönetimi eliyle bu ayın başında bütün başmüdürlüklere genelge göndererek bulunulan yerdeki gayrimenkul ve diğer malların envanterinin güncellemesini istediğini belirten Toker, “Herhalde Türkiye Varlık Fonu da bu envanter güncellemesini hobi olsun diye istemedi'' diyerek dikkatleri PTT’nin üzerine çekti.

Toker yazısında PTT için hazırlanan plana göre, ikisi büyük olmak üzere 14 şirket kurulacağını, iki büyük şirketten birinin “Emlak Bankası'', diğerinin de “lojistik şirketi'' olacağını, PTT taşınmazlarının envanterinin çıkarılması talimatının “Emlak Bank'' şirketi ile bağlantılı olabileceğinin altını çizdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem