Vatan Partisi’nden tekzip: ''İnce’ye oy vermeyiz’ demedik...

Vatan Partisi’nden tekzip: ''İnce’ye oy vermeyiz’ demedik...

Vatan Partisi Basın Bürosu tarafından yayınlanan tekzipte, Doğu Perinçek’in zaten ikinci tura kalacağını söylediği belirtilirken şu ifadelere yer verildi:“Doğu Perinçek, her hangi bir partinin ya da adayın adını vererek...

Vatan Partisi Basın Bürosu tarafından yayınlanan tekzipte, Doğu Perinçek’in zaten ikinci tura kalacağını söylediği belirtilirken şu ifadelere yer verildi:

“Doğu Perinçek, her hangi bir partinin ya da adayın adını vererek destekleyeceğiz veya desteklemeyeceğiz şeklinde bir açıklama yapmamıştır.

Perinçek, önce 2. turda birisini desteklemek gibi bir sorunu olmadığını, çünkü kendisinin ilk iki aday içinde olacağını belirtmiştir. Israrla sorulan sorular üzerine: “Vatan Partisi hiçbir şekilde Selahattin Demirtaş’ı ziyaret ederek iktidar peşinde koşanlarla yan yana olmayacaktır. Biz Atlantik projelerinin peşine takılanlara, FETÖ projelerine ve PKK destekçilerine destek vermeyiz.'' şeklinde açıklama yapmıştır. Bu da Vatan Partisinin Türk milletine sunduğu programında yazmaktadır."

NE OLMUŞTU
Cumhurbaşkanı adaylığının kesinleşmesinin ardından partisinin merkezinde açıklama yapan Perinçek, gazetecilerin ikinci tura kalması halinde Muharrem İnce’ye destek verip vermeyecekleri yönündeki soruyu yanıtladı.

İnce’nin Edirne’de HDP’nin cumhurbaşkanı adayını Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etmesini eleştiren Perinçek, “Biz atlantik projelerini peşine takılanlara, PKK destekçilerine destek verenlere destek vermeyiz. FETÖ projelerine destek vermeyiz. Türkiye’nin geleceği Vatan Partisi hükümetidir. Önümüzdeki dönemde bu seçeneklerin tümü ortadan kalkacak ve geriye sadece Vatan Partisi seçeneği kalacaktır'' diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem