Vatandaş kimlik sorunca polis çıldırdı: Hayvan, polis kimlik istiyorsa vereceksin

Batman'da polisin kimlik göstermeden GBT yapmasına tepki gösteren vatandaş gözaltına alındı. Polisin 'Hayvan, polis kimlik istiyorsa vereceksin' diyerek

Batman'da polisin kimlik göstermeden GBT yapmasına tepki gösteren vatandaş gözaltına alındı. Polisin 'Hayvan, polis kimlik istiyorsa vereceksin' diyerek vatandaşın boğazını sıktığı anlar cep telefonu kamerası ile kaydedildi. Çevredeki yurttaşlar da duruma tepki gösterirken, kimliği sorulan yurttaşın gözaltına alındığı öğrenildi.

Batman’da Turgut Özal Bulvarı (Diyarbakır Caddesi) üzerinde iki sivil polis iddiaya göre maskesi olmadığı gerekçesi ile bir yurttaşa ceza kesmek istedi. Görgü tanıklarının beyanına göre polislerin kimlik göstermeden GBT yapmak istemesine yurttaş tepki gösterdi. Kimlik tartışmasının ardından polislerin ismi öğrenilemeyen yurttaşı kelepçeleyerek gözaltına almaya çalıştığı belirtildi.

"POLİS KİMLİK İSTİYORSA VERECEKSİN"

Görgü tanıkları kısa süreli tartışmayı cep telefonu ile kayda alırken, videoda polislerden birinin yurttaşı arkasından tutarak yere yatırmaya çalıştığı, diğer polisin ise kelepçe takarken "Polis kimlik istiyorsa vereceksin" diye bağırdığı görülüyor. Gözaltına alınmaya çalışılan yurttaş ise "İnsan gibi isteyeceksin. Kelepçe mi takacaksınız" diye tepki gösteriyor.

Çevredeki yurttaşlar da duruma tepki gösterirken, kimliği sorulan yurttaşın gözaltına alındığı öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam