Ve Hürriyet'ten geri adım: Maksadı aşan bir editoryal hata olarak görülebilir

Ve Hürriyet'ten geri adım: Maksadı aşan bir editoryal hata olarak görülebilir

Hürriyet gazetesi, tepki çeken ''Karargah rahatsız’ başlık haberiyle ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Kasıt bu olmamakla birlikte ''karargahta rahatsızlık’ başlığı maksadı aşan bir editoryal hata olarak görülebilir....

Hürriyet gazetesi, tepki çeken ''Karargah rahatsız’ başlık haberiyle ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Kasıt bu olmamakla birlikte ''karargahta rahatsızlık’ başlığı maksadı aşan bir editoryal hata olarak görülebilir. Bunun için üzgünüz'' denildi.

Hürriyet, 25 Şubat tarihinde gazetenin Ankara Temsilcisi Hande Fırat imzasıyla yayınlanan haberle ilgili olarak gelen tepkilerin ardından bir açıklama yayınladı. Gazeteden yapılan açıklamanın tam metni şöyle:
“Bu haberin iç sayfada aktarılışında yazı işleri tarafından ''İddia ve eleştiriler 7 konuda yıpratıyor’ başlığının üstünde kullanılan ''Karargah Rahatsız’ ifadesi Genelkurmay Başkanlığı’nın ilgili açıklamasında da belirtildiği gibi, bilgilendirmede yer almamıştır. 

Hürriyet'in haberindeki ''rahatsızlık’ ifadesi,  Genelkurmay Başkanı’nı hedef alan söz konusu iddia ve eleştirilerin yarattığı durumu açıklamak amacıyla kullanılmıştır.  Ancak maalesef haberimiz yayımlandıktan sonra gördük ki bu ifade, Genelkurmay'da hükümete karşı bir rahatsızlık varmış şeklinde de anlaşılabilmektedir.

''MAKSADI AŞAN BİR EDİTORYAL HATA OLARAK GÖRÜLEBİLİR, BUNUN İÇİN ÜZGÜNÜZ’
Bu başlığa böyle bir anlam yüklenmesi aklımızın ucundan dahi geçmemiştir. Böyle bir kasıt kesinlikle söz konusu değildir. Kasıt bu olmamakla birlikte ''karargahta rahatsızlık’ başlığı maksadı aşan bir editoryal hata olarak görülebilir. Bunun için üzgünüz.

Ordumuzun yıpratılması, iç siyasete çekilmeye çalışılması her Türk vatandaşının reddetmesi gereken bir durumdur.

Ordumuzun seçimle işbaşına gelmiş sivil iradenin emrinde olması demokrasimiz için vazgeçilmez bir şarttır.''

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv