VeBitcoin CEO’su aylık ne kadar kazanıyor

VeBitcoin CEO’su aylık ne kadar kazanıyor

Geçtiğimiz günlerde işlemlerini dondurma kararı alan VeBitcoin’in CEO’su aylık gelirini açıkladı. VeBitcoin adeta para basıyormuş!

Geçtiğimiz günlerde patlak veren Thodex skandalı sonrasında VeBitcoin’in de işlemlerini durdurduğunu öğrenmiştik. Peki çok kişinin ismini bile ilk defa duyduğu VeBitcoin’in sahibinin karakolda verdiği ifade herkesi şaşkına çevirdi. VeBitcoin’in CEO’su tarafından verilen ifadeye göre şirketin aylık geliri yaklaşık olarak 1.5 milyon TL’ymiş. Şirketin CEO’su sistem üzerinde 90 binin üzerinde kayıtlı kullanıcı bulunduğunu, şirketin işlem hacmi aylık ortalama 600 milyon ile 800 milyon lira arasında değiştiğini, bu rakamın binde 2’sini komisyon olarak aldığını belirtti.

vebitcoin.jpg

CEO şirketteki işlemlerin dondurulma kararını ise şu şekilde açıkladı.

2018 yılı Haziran ayında şirkete yapılan siber saldırı sonucu müşterilere ait bugünün parası ile yaklaşık 200 milyon lira değerinde kripto para çalındı. 34 aydır borsamızın gelirlerinin yüzde 95’ini müşterilerimizin çalınan mallarına ödedik. Bugüne kadar 120-130 milyon arasında ödeme gerçekleştirdik.

Son dönemde yaşanan Merkez Bankası kararı sonrası müşterilerde bir korku oluştu ve ardından Thodex adlı kripto para borsa sahibi kaçınca müşterilerimiz bakiyelerini hızlı şekilde çekmek istedi. Geriye kalan yaklaşık 80 milyon tutarı aynı anda ödeme şansımız olmadı. Faaliyetlerimizi 23 Nisan 2021 tarihinde sonlandırma kararı verdim.

Şirketin faaliyetini sonlandırmadan yaklaşık 10 gün boyunca 90 milyon civarında müşterilerin banka hesaplarına ve kripto para hesaplarına ödeme gerçekleştirdim. Daha fazla ödeme yapma imkanımın olmadığından 23 Nisan’da şirketime ait internet sitesinde duyuru yayınlayarak şirketin faaliyetini sonlandırdım.”

Kripto paralar dibi gördü! Büyük düşüş!

Önceki ve Sonraki Haberler
Kripto Para