Vestel Venus Z30 alınır mı?

Vestel Venus Z30 alınır mı?

Bugün ki yazımızda son dönemde TV ekranlarındaki reklamlarda da sıkça karşımıza çıkan bir modeli mercek altına alacağız. Evet Vestel Venus Z30

Bugün ki yazımızda son dönemde TV ekranlarındaki reklamlarda da sıkça karşımıza çıkan bir modeli mercek altına alacağız. Evet Vestel Venus Z30 modelinden bahsediyoruz.

Z30’ın sık sık TV’de boy göstermesi yakın zamanda akıllı telefon satın almayı düşünenlerin aklına aynı soruyu getiriyor. Vestel Venus Z30 alınır mı? Şimdi dilerseniz bu sorunun yanıtını verilem.

Vestel Venus Z30

Vestel Venus Z30 nasıl? Memnun kalır mıyım?

Evet öncelikli olarak Vestel Venus Z30 alınır mı sorusuna odaklanalım. Eğer bir akıllı telefon almayı düşünüyorsanız öncelikli olarak o telefondan beklentilerinizi ön plana çıkarmanız gerekiyor. Örneğin oyun odaklı bir telefon alıyorsanız, işlemcisine, ekranına ve soğutma sistemine göz atmanız gerekiyor.

İyi fotoğraf çeken bir telefon almak istiyorsanız, kamera performansına ve fotoğraf karşılaştırmalarına bakmanız lazım.

Kısacası bir telefon alırken öncelikli olarak sizin o telefondan neler beklediğiniz önem arz ediyor. Şunu hemen baştan belirtelim. Vestel Venus Z30, oyun için de fotoğraf için de muazzam bir telefon değil. Orta segmentin giriş basamağına hitap eden bir cihaz diyebiliriz.

Vestel Venus Z30 gücünü MediaTek tarafından üretilen MT6763 yonga setinden alıyor. Bu yonga seti içerisinde ARM Mali-G71 GPU’su ile geliyor. Bilmeyenler için belirtelim. MT6763, Qualcomm’un Snapdragon 625’i ile aynı seviyede bir yonga seti. Tabi ki iki yonga seti arasında ısınmaya bağlı güç farkları ortaya çıkıyor.

Venus Z30, sistemini 4GB RAM ile destekliyor. 64GB dahili depolama alanına sahip olan telefon 3300 mAh kapasitesine sahip ortalama bir bataryadan besleniyor.

Arka tarafında 16MP + 2MP’lik çift ana kamera modülü yer alan telefonun ön kamerası ise 16MP.

19:9 en boy oranına sahip Full HD+ çözünürlükte 6.18 inçlik ekranla gelen Venuz Z30, çentikli bir tasarım çizgisiyle karşımıza çıkıyor. Telefon kutudan ilk çıktığında Android 8.0 Oreo ile çalışıyor.

Peki Vestel Venus Z30 alınır mı?

Şimdi özelliklerimizi ortaya koyduğumuza göre asıl sorumuza geri dönelim. Vestel Venus Z30 alınır mı? Öncelikle telefonun fiyatının 2999TL olarak belirlendiğini hatırlatalım.

Dürüst olmak gerekirse, 3000TL altına alabileceğiniz onlarca ve hatta belki de yüzlerce alternatif mevcut.

Açıkçası Vestel’in orta düzey bir MTK yonga seti kullanan Z30 için istediği bu fiyat hayli fazla. Eğer bu telefonun fiyatı 2000TL olsaydı alınabilir derdik. Fakat fiyat 3000 TL olunca bu paraya çok daha iyi telefonlar alabileceğinizi hatırlatmamız gerekiyor. En basitinden bu telefondan performans ve teknik özellik anlamında kat ve kat iyi olan Pocophone F1 şu anda bazı e-ticaret siteleri üzerinde 2900 ile 3000 TL arasında fiyatlardan satılıyor. Kaldı ki Pocophone F1, Snapdragon 845 kullanan, amiral gemisi sınıfında bir cihaz.

Elbette yine de tercih sizin. Fakat bu özelliklerde bir telefona 3000TL vermek de çok mantıklı olmayacaktır.

 Sanyi USB şarjlı katlanabilir LED el feneri inceleme

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji