Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz arasındaki ses kaydı yayınlandı

Gazeteci İsmail Saymaz, Sezgin Baran Korkmaz ile Veyis Ateş arasındaki ses kaydını yayınladı.

SBK Holding ve SBK Vakfının kurucu başkanı Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon Euro istediği belirtilen ve HaberTürk’ten istifa eden Veyis Ateş ve Korkmaz arasında geçtiği öne sürülen konuşmanın ses kaydı yayınlandı. Ses kaydında geçen ifadelere gazeteci İsmail Saymaz “Ben ikna olmadım” başlıklı yazısında yer verdi.

Saymaz, ABD kararıyla Avusturya’da tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz ile Veyis Ateş arasında geçen konuşmaya ilişkin yazdığı yazıda şu ifadelere yer verdi:

Ateş’in bilmediği bir şey vardı: Sabah Korkmaz’ı arayıp varlığından emin olmak için görüşmenin kaydını dinledim. 5-8 Ocak arasında 4-5 telefon görüşmesi yapılmış. Korkmaz, 7 Ocak’ta yapıldığını söylediği 9 dakika 26 saniyelik kaydın 2 dakikalık kısmını dinletti. Ateş araba içerisinde konuşuyor. Yol ve araç sesi konuşma seslerine karışıyor. Ateş, şöyle diyor: “Şu an can yanın yaralı, kızgınsın, öfkelisin, dünyaya ateşe verirsin. Bu tarafın hassasiyet duyduğu şeyi sana iletmek istiyorum.”

Ateş, kimi lobi ve kliklerden söz ediyor. Kendini hakem olarak tanıtıyor. Korkmaz, “Masaya sen otur benim yerime?” diye öneriyor. Ateş “Nasıl istersen” diyor ve şöyle devam ediyor:
“Senle ilgili beklenti ve istedikleri ses çıkarmadan bir süre beklemen. ‘Samimiyetini göstersin, gerekeni yaparız (diyorlar).” Korkmaz, “Samimiyetimizi nasıl göstereceğim abi?” diye soruyor. Ateş, “Söz ettiğim meblağı istiyorlar” diyor. Korkmaz, “10 milyon Euro’yu verdiğim zaman…” diye konuşuyor. Hızlı konuştuğu için “Milyon” ifadesini yutuyor.

Türkiye İşçi Partisi Milletvekili ve gazeteci Ahmet Şık ise ses kaydını YouTube’a koyduğu linki paylaştı. Ahmet Şık, paylaşımına “Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz arasında geçen 12 dakikalık konuşmanın, İsmail Saymaz’ın bugünkü yazısında (https://bit.ly/3qamlwD) bahsettiği kısmına ait ses kaydı budur” notunu düştü. Veyis Ateş – Sezgin Baran Korkmaz görüşmesi – YouTube 

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.