Veyis Ateş'in Süleyman Soylu'nun akrabası Sadık Soylu ile fotoğrafı ortaya çıktı

Veyis Ateş'in Süleyman Soylu'nun akrabası Sadık Soylu ile fotoğrafı ortaya çıktı

Organize suç örgütü kurduğu iddiasıyla hakkında tutuklama kararı bulunan Sedat Peker’in iddialarında ismi geçen Veyis Ateş'in, Süleyman Soylu'nun akrabası Sadık Soylu ile fotoğrafı ortaya çıktı.

Sedat Peker'in iddialarının ardından Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin (TGC) TGC Hak ve Sorumluluk Bildirgesi'ne aykırı davrandığı gerekçesiyle hakkında soruşturma başlattığı Habertürk spikeri Veyis Ateş hakkında yeni bir gelişme daha yaşandı.

Veyis Ateş'in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun akrabası olan Sadık Soylu ile fotoğrafı ortaya çıktı.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafın ardından vatandaşlardan büyük tepki geldi.

PEKER NE DEMİŞTİ?

Organize suç örgütü kurduğu iddiasıyla hakkında tutuklama kararı bulunan Sedat Peker, 6 Haziran Pazar günü yayınladığı 9. videoda, Veyis Ateş hakkında, "Bodrum’da Paramount Otel var. Sahibi Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş Türkiye’de de aranıyor ABD’de de aranıyor. Otelinde kimler var? Veyis Ateş. Sizin aranan adamın otelinde ne işiniz var? Sizin maaşınız kaç para? Hani fatura? Bu bile suç. Daha da çıkacak. Veysi. Senin kayıtlar da çıkacak.

28 Aralık’ta operasyon yapılıyor. 29 Aralık 45 milyon doların ödenmesi gereken tarih. Sezgin Baran’ın karısını gözaltına alıyorlar. Bu Veysi. Ben olayı toparlayayım diye arayan bu Veyis. Aranan adamın oteline gidiyorsun, kalıyorsun, on binlerce yüz binlerce avro hesap ödemiyorsunuz. Sonra da adamı gasp ediyorsunuz. Kayıtlar var"ifadelerini kullanmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem