Veyis Ateş’ten sonra Sevilay Yılman iddiası

Veyis Ateş’ten sonra Sevilay Yılman iddiası

Veyis Ateş’ten sonra benzer bir iddia daha Habertürk yazarı Sevilay Yılman hakkında geldi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in Habertürk programcısı, gazeteci Veyis Ateş hakkında firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’dan para aldığı ve Bodrum’daki otelinde geceliği 100 bin lira olan lüks odalarda ücretsiz bir şekilde kaldığı yönündeki iddialarının yankıları devam ediyor.

Bu iddiaların ardından Habertürk yönetimi, Sedat Peker hakkında birçok iddiayı ortaya attığı Veyis Ateş'i ekrandan alarak izne göndermişti.

Veyis Ateş’ten sonra benzer bir iddia daha Habertürk yazarı Sevilay Yılman hakkında geldi.

Sevilay Yılman’ın da Sezgin Baran Korkmaz ile akçeli ilişkilere girdiği iddia ediliyor.

Sezgin Baran Korkmaz’ın kapattığı Twitter hesabında "abla" diye bahsettiği Yılman’ın, Korkmaz’la daha derin ilişkiler içinde olduğu öne sürüldü.

Kulislerde, Yılman’ın son yıllarda mal varlığında tıpkı Ateş gibi büyük artış yaşandığı belirtiliyor.

Habere göre konuya yakın bazı isimler, Yılman’ın sadece Sezgin Baran Korkmaz'la değil başka isimlerle de "akçeli işlere" girdiğini iddia etti.

Buna göre Yılman'ın ünlü bir patronla "FETÖ borsası" sayesinde, gayrimenkul ilişkileri kurduğu da iddia ediliyor.

Habertürk yazarı Yılman, Sezgin Baran Korkmaz'a ilişkin kaleme aldığı yazıda, "Tanırım çok da severim" demiş, Korkmaz'ı  "Dolandırıldığı iddia edilen hazine Türkiye hazinesi değil ABD hazinesi. Yani esas suçun işlendiği yer Türkiye değil ABD, paraların getirildiği ve yatırıma dönüştüğü ülke ise Türkiye!" diyerek savunmuştu.

Kaynak:'Sezgin Baran Korkmaz'ı çok severim' diyen Sevilay Yılman'ın mal varlığı gündemde