Vicdanlarda çöken kumpas hukuken de çöktü...'Ergenekon' davasının gerekçeli kararı açıklandı!

Vicdanlarda çöken kumpas hukuken de çöktü...'Ergenekon' davasının gerekçeli kararı açıklandı!

FETÖ'nün çöken kumpaslarından Ergenekon Davası'nda 699 sayfalık gerekçeli karar açıklandı.Açıklanan kararda "Ergenekon adı altında suç işlemek için kurulmuş bir örgütün varlığına hükmedilemeyeceği sonucuna varılmıştır"...

FETÖ'nün çöken kumpaslarından Ergenekon Davası'nda 699 sayfalık gerekçeli karar açıklandı.

Açıklanan kararda "Ergenekon adı altında suç işlemek için kurulmuş bir örgütün varlığına hükmedilemeyeceği sonucuna varılmıştır" ifadelerine ver verildi.

BERAAT KARARI VERİLMİŞTİ

Yargıtay’ın bozma kararının ardından görülen 235 sanıklı Ergenekon davası geçen 1 Temmuz’da karara bağlanmıştı. İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen davada, tüm sanıkların “silahlı örgüt kurmak, yönetmek, üyelik, yardım ve yataklık” suçlarından beraatına karar verilmişti.

Davanın tutuklu sanığı Alparslan Arslan, “Anayasa’yı ihlal” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılırken, Osman Yıldırım, Erhan Timuroğlu ve İsmail Sağır, “Anayasa’yı ihlal” suçundan müebbet hapisle cezalandırılmıştı. Osman Yıldırım hakkında ise tutuklama kararı çıkarılmıştı.

Emekli Astsubay Oktay Yıldırım ile Mehmet Demirtaş’a ise “tehlikeli madde bulundurmaktan” 3 yıl 4 ay hapis cezası verilmişti.

İŞTE GEREKÇELİ KARARIN TAM METNİ