VİDEO / Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Bu kadro şampiyonluk için yeterli

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 2-1 kaybedilen Alanyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 2-1 kaybedilen Alanyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. Koç, kadronun şampiyonluk için yeterli olduğunu savunurken maç sonunda özür dilemek isteyen futbolcuları ıslıklayan taraftarın tepkisini de manasız bulduğunu ifade etti.

Ali Koç'un açıklamaları şöyle;

Taraftarın serzenişi haklı

Her şey güzel başlamıştı ama 2 kere gelip 2 gol attılar. İlk yarı Alanya orta sahayı geçemedi. Bariz bir düşüş var. Şampiyonluğa oynayan bir takımda bu olabilir. Bunlar dönemsel oluyor. Sadece biz değil, şampiyon adayları zaman zaman bu türbülansın içine girebiliyor. Taraftarın da serzenişi haklı. Bu camia 7 senedir şampiyonluk bekliyor. Bize düşen acilen bu gidişatı durdurmak. Acilen bu gidişi durdurup, ekibi toparlayabilmek bizim hedefimiz. Önce duraklama, şimdi bir düşüş dönemine girdik. Bu değişecektir.

Bu sene büyük umutlarla başladık

Geçen seneye göre daha kuvvetlenmiş bir kadromuz var. Fenerbahçe camiasına özel bir kırılganlık, şampiyonluk bekleme durumu var. Bu sene büyük umutlarla başladık. 'Acaba yine mi sıkıntılar yaşayacağız?' düşüncesi oluşabilir.

Taraftarın onlara tepkisizi manasızdı

Taraftar haklıdır. Taraftar, oyuncuların onlara gitmesine de tepki gösterdi. Haklılar ama anlam veremedim. Özür dilemek için gideceklerdi. Geçen hafta havalimanında çok etkilendiler. Taraftarın onlara tepkisizi manasızdı. Ben de çok üzgünüm, ben de bu tip tepkileri istemem ama bizim işimiz problemi çözmek. Bence bu kadro şampiyonluk için yeterli. Nihat Özdemir, yabancı bir MHK başkanı durumunun olmadığını söyledi. Sistemin böyle gitmesinden en çok zarar gören Fenerbahçe.

Altay'ın ceza almaması lazım

Sivasspor -Adana Demirspor maçında bir penaltı oldu. Hakem VAR'a gitti. O penaltıda VAR'a gitmek, hakemlik performansının düşük olduğunun çok güzel bir örneği. Maç sonunda Altay'a edilen küfürleri hepiniz gördünüz. Altay, hiçbir şey yapmıyor. Ceza almaması lazım. Federasyondan rica ediyorum, temsilci raporunu açıklasınlar. Temsilci raporunda ceza verecekleri hiçbir şey yok.

Bizlerin de büyük kulüplerin de milyonlarca taraftarı var. Onların da endişeleri var. Bizler de yöneticiler olarak kendimize çekidüzen vermemiz lazım. Bu sistemin doğru işlemesini istiyorsak kapalı kapılar arkasında müdahalelerde bulunmamalıyız. Ne yapıyorsak açık yapmalıyız. Ama bu yumurta tavuk meselesi. Sistem belki doğru olsaydı kimse bu yöntemlere başvurmak zorunda hissetmezdi kendini. Adaletsizlik, standartsızlıktan. Sen aynı şeyi yapıyorsun, başka ceza alıyorsun. Ben aynı şeyi yapıyorum, başka ceza alıyorum. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor