Virüsle dalga geçen AKP'li Belediyenin cinsiyetçi tablosuna tepki yağdı!

Virüsle dalga geçen AKP'li Belediyenin cinsiyetçi tablosuna tepki yağdı!

AKP'li Fatma Şahin'in yönettiği Gaziantep Büyükşehir Belediyesi günlük koronavirüs verilerinin paylaşılmış olduğu tabloya benzeterek"

AKP'li Fatma Şahin'in yönettiği Gaziantep Büyükşehir Belediyesi günlük koronavirüs verilerinin paylaşılmış olduğu tabloya benzeterek "Gaziantep'te erkeklerin durum tablosu"nu paylaştı.  Kişisel paylaşım sitelerinde birçok yurttaş belediyenin paylaşımına tepki gösterdi.

Türkiye koronovirüs salgını ile boğuşurken ve bugün 119 yurttaş salgın sebebiyle yaşamını yitirirken Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin resmi sosyal medya hesabından ciddiyetsiz bir paylaşım yapılmış oldu.

AKP'li belediyenin "Gaziantep'te erkeklerin durum tablosu" adlı sözde esprili paylaşımında, Türkiye'deki koronavirüs nedenli ölüm ve vaka sayılarını yansıtan ve Sağlık Bakanlığı’nca gösterilen tabloya gönderme yapılmış oldu.

Evden çıkma çağrıları sonrasında birçok erkeğin ev işleriyle meşgul olmasına gönderme meydana getirilen ve cinsiyet ayrımcılığı da barındıran tablonun kritik günlerde belediyenin resmi hesabından paylaşılması şaşkınlığa neden oldu.

Türkiye'de koronavirüs salgını sürecinde birçok belediye salgının etkilerini azaltmaya yönelik alternatif çalıştırmalar geliştirirken, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan bu gülünç olmayan paylaşıma tepki yağdı.

Bakan Koca'nın  ve  Bakanlığın hesaplarından paylaşılan ve günlük  hazırlanan Türkiye'deki ölüm ve olay sayılarının yer almış olduğu koronavirüs tablosuna benzetilen içerikte, erkeklerin gün içinde evde yapmış olduğu işler raporlanmaya çalışıldı. Tabloya yerleştirilen "La yorum bu gedişnen evin yolunu yitiricig valla arvat ne diyse onu yapıyg. Sizing evde durumlar naava?" mesajına ise anlam verilemedi.

Vatandaşların tepki gösterdiği paylaşım kaldırıldı.

İşte o paylaşım:

Vatandaşlar, belediyenin resmi Twitter hesabından yayınlanan paylaşıma, "virüsle dalga geçmek de ne bileyim. Sonrasında ofansif mizah yapınca insanoğlu tutuklanıyor" ve "Bu iyi bir üsluptur, ölenler, hasta olanlar var ve dalga geçiyorsunuz, yazık..." yorumunu yapmış oldu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv