Vitiligolu model Winnie Harlow: Artık güzellik standartları değişti

Vitiligolu model Winnie Harlow: Artık güzellik standartları değişti

‘Vitiligolu model’ olarak ünlenen Winnie Harlow, moda dünyasında güzellik standartlarının değişimine olan katkısından memnun olduğunu dile getirdi. Harlow ayrıca, "Bana vitiligolu demekten vazgeçin. B

Winnie Harlow, moda dünyasındaki güzellik standartlarının değiştiğini söyleyerek, bunun bir parçası olmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Amerikan Elle dergisinin Mayıs 2018 sayısına kapak olan 23 yaşındaki ABD’li model, verdiği röportajda, vitiligo hastalığı nedeniyle cildinde oluşan beyazlıkları hiçbir zaman kapatmak için uğraşmadığını belirtti.

2014 yılında katıldığı America’s Next Top Model yarışmasıyla ünlenen Harlow, bugüne dek pek çok dergiye kapak pozu verdi; Desigual, Diesel ve Swarovski gibi markaların reklam yüzü oldu.

Ciltte bir pigment hastalığı olan vitiligodan dolayı cildinde beyazlıklar olan ünlü model, “Ben bir vitiligo hastası değilim. Ben bir vitiligolu model değilim. Ben Winnie’yim. Ben bir modelim. Vitiligom var. Hem benim üzerimde hem de başkalarının üzerinde bu nitelemeleri kullanmaktan vazgeçin” dedi.

Moda dünyasındaki güzellik standartlarında değişim olduğunu söyleyen ünlü model, “Kendimi bu değişimin bir parçası olarak hissediyorum” şeklinde konuştu.

America’s Next Top Model programında, kendisine, fotoğrafçı isterse vücudundaki beyazlıkları kapatıp kapatmayacağı sorulduğunda, verdiği cevabı şöyle aktardı:

“Hayır. Kimin benden bunu beklediği umrumda değil. Ben bildiğim yoldan ilerleyeceğim.”

,2pubt4nkguilzhajknywea.jpg,tqtwareuw0io2pvqfvabpw.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem