vivo X Fold+ Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti ile gelecek

vivo X Fold+ Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti ile gelecek

vivo X Fold’u nisan ayında piyasaya süren vivo, şimdi de bu telefonun Plus versiyonunu satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Vivo geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak, bir süredir gündemde olan vivo X Fold+’ı 26 Eylül’de resmen tanıtacağını duyurdu.

Biz bu etkinlik için beklerken, şirketten X Fold+ ile ilgili önemli bir paylaşım daha geldi. vivo, yeni katlanabilir telefonunun teknik özellikleri hakkında iki önemli detayı resmi olarak açıkladı.

vivo X Fold+, tasarım olarak X Fold ile aynı olacak. İki telefon arasındaki asıl farklar teknik özellikler tarafında karşımıza çıkacak. Bildiğiniz gibi vivo X Fold, Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinden güç alıyor. X Fold+ ise Qualcomm’un yeni yonga seti Snapdragon 8+ Gen 1’den güç alacak. Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine 12 GB RAM ve 512 GB dahili depolama alanı eşlik ediyor. Geçtiğimiz günlerde AnTuTu’da yer alan bilgiler sayesinde ortaya çıkan bu bilgiler, bugün vivo tarafından da doğrulandı.

vivo X Fold+

vivo X Fold+ ile birlikte gelecek bir diğer geliştirme de şarj hızı konusunda olacak. X Fold gibi X Fold+ da 4600 mAh’lık bir batarya ile geliyor ama bu kez şarj hızı 66W’dan 80W’a çıkıyor. Bugün vivo’nun doğruladığı bir diğer özellik de bu oldu. Öte yandan vivo, telefonun kullandığı Android tabanlı OriginOS Ocean işletim sisteminde kullanılmaya hazır hale getirilmiş 5 binden fazla uygulama olduğunu açıkladı.

Ekran ve kameralar konusunda vivo X Fold ile X Fold+ arasında kayda değer bir fark olması beklenmiyor. X Fold gibi X Fold+ da 6.53 inçlik AMOLED bir dış yüzey ekranı ve 8.03 inçlik AMOLED bir ana ekranla gelecek. Her iki ekranın da yenilenme hızı 120Hz olacak.

X Fold+’ın dörtlü arka kamerası 50 megapiksellik bir ana lens, 48 megapiksellik bir geniş açılı lens, 12 megapiksel portre lensi ve 8 megapiksellik periskop lensten oluşuyor. Telefonda biri dış yüzeyde biri içeride olmak üzere iki selfie kamerası yer alıyor.

vivo X90 Pro+’ın çıkış tarihi belli oldu

Teknoloji