vivo X90 Pro+ kamerasıyla iddialı geliyor

vivo X90 Pro+ kamerasıyla iddialı geliyor

Bir yandan vivo X80 Pro’nun gelişmiş versiyonu olan X80 Pro+’yu piyasaya sürmeye hazırlanan vivo, bir yandan da bir diğer Plus versiyonu için ilk adımları atıyor.

X80 Pro+’yu çok yakında piyasaya sürecek olan Çinli telefon üreticisi, aralık ayında da vivo X90 Pro+’ı kullanıcılarla buluşturacak.

Çin basınında çıkan son haberlere göre X90 Pro+, aralık ayında resmen tanıtılacak. Telefonun aralık ayında Çin’de tanıtılıp satışa sunulmasının ardından 2023’ün ilk aylarında da diğer bölgelerde satışa sunulması bekleniyor.

vivo X90 Pro+

Gelen ilk bilgilere bakılırsa vivo X90 Pro+ özellikle arka kamerasıyla oldukça iddialı geliyor. Telefonun arka kamerasındaki ana lensin bir inçlik büyük bir lens olacağı söyleniyor. Ona bir telefoto lensi ve telefoto algoritması eşlik edecek. Bu lensin tam olarak nasıl özellikler sunacağı bilinmiyor ama gelen ilk bilgiler merak uyandırıyor. Akla gelen ilk ihtimal ise vivo’nun hibrit zoom özelliklerine sahip bir akıllı telefon çıkaracağı.

X90 Pro+ vivo’nun yeni amiral gemisi akıllı telefonu olacağı için, telefonun Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bildiğiniz gibi Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2’yi bu yıl bitmeden piyasaya sürmesi bekleniyor. Yonga setinin kasım ayı gibi çıkacağı tahmin ediliyor. Öte yandan vivo’nun bu yeni amiral gemisi akıllı telefonunda Samsung’un son nesil E6 AMOLED ekranlarını kullanacağı söyleniyor.

App Store fiyatlarına zam geliyor