Vivo’nun yeni arayüzü olan OriginOS resmi olarak dün tanıtıldı

Vivo’nun yeni arayüzü olan OriginOS resmi olarak dün tanıtıldı

Vivo OriginOS arayüz masaüstü ızgarası, Nano Uyarılar, Nano Kit Kitaplığı, gezinme hareketleri, Gökyüzü Penceresi, Zaman Penceresi, Davranış Simgesi ve daha fazla özelliği ile ön plana çıkmay

Nano Kit Kitaplığı, tüm Nano bileşenlerini dikkatli bir şekilde düzenler ve bunları geri almak için çeşitli basit ve kullanışlı yollar sunuyor. Ek olarak, simgeleri kitaplıktan sürükleyip uygulama arayüzüne yerleştirmek, çoklu görev işlemlerini karşılamak için hızlı bir şekilde küçük pencereler oluşturabilir.

vivo-originos.jpg

OriginOS, masaüstü öğelerini geçmişte olduğundan daha düzenli ve verimli olacak şekilde yeniden düzenleyen yeni bir masaüstü mimari sistemi Klotski ızgarasını getiriyor. Yeni masaüstü sistemi altında, simgelere ek olarak, Nano Uyarılar veya küçük araçlar sürekli güncellenen bilgiler de ekleniyor.

Saat arayüzü, zamanın iç mantığını geri yüklemek için her dakika veya saniyede farklı dokular ve renkler gösteriyor. Ayrıca Nano Uyarı bildirimleri, kullanıcılar için yalnızca ilgili temel bilgileri kronolojik sırayla görüntüleniyor.

Vivo bugün ise Ocak 2021’den önce Çin’de açık beta güncellemesini alacak cihazlarını açıkladı. Ayrıca Vivo X60’ın bu arayüz ile geleceği de Vivo tarafından açıklandı. Peki, eski vivo telefonlarından hangisi bu baştan yaratılan arayüz güncellemesini alacak?

PlayStation 5 yurt dışından alınır mı?

Bilim Teknoloji