Vize Merkezi, Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Vize Merkezi, Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Dünyanın en büyük ülkeleri içerisinde yer alan Amerika, farklı etnik yapıya ve kültüre sahiptir. Ve Amerika vizesi nasıl alınır bu yazıda!

Gelişmiş ekonomisi, sanayisi, ulaşım hizmetleri, eğitim ve turizm değerleri ile en çok merak edilen ülkeler içerisinde yer alır. Özgürlükler ülkesi olan Amerika tüm vatandaşlarına eşit haklar tanıyor. Ülke kendi kuralları doğrultusunda dışarıdan gelecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından pasaport ayrımı yapmadan Amerika vizesi talep ediyor. Dolayısıyla Amerika’ya gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde Amerika konsolosluğu ya da büyükelçiliği tarafından ilan edilen duyuruları incelemeleri gerekir. Amerika vize işlemleri için gerekli tüm bilgiler detaylı bir şekilde alınmalıdır.

Vize Merkezi Kimdir?

Vize Merkezi A.Ş. Kanada’dan Afganistan’a, G. Afrika’dan Avustralya’ya kadar tüm dünya vize işlemlerinde başvuru sahiplerine en hızlı, doğru ve güvenilir şekilde rehber olmayı hedefleyen bir firmadır. Vize prosedürleri tüm konsolosluklarda aynı olmasına rağmen şehirler bazında farklı bürokratik süreç işlemekte, farklı belgeler talep edilebilmektedir; bu sebeple Vize Merkezi vize başvuru prosedürlerine en uygun şekilde başvuru dosyanızı hazırlayıp, randevu tarihinizin en hızlı şekilde alınmasını sağlayarak sizi yorucu detaylardan kurtarmaktadır. Gerektiği durumlarda talebiniz üzerine uçak ve konaklama rezervasyonlarınızı, seyahat & sağlık sigortanızı da yaparak vize başvurunuzu eksiksiz evraklarla doğru şekilde ilgili Konsolosluğun akredite ettiği aracı kuruma, çıkarlarınızı koruma koşuluyla seçilen firmalar aracılığıyla yönlendirmektedir. Vize Merkezi kalite standartları çerçevesinde ve sizden gelen yorum, şikayet ve tepkiler doğrultusunda çalıştığı temsilci firmaları sürekli güncellemektedir. Vize Merkezi A.Ş. herhangi bir vize hizmeti yapmayıp sadece gelen çağrıları akredite vize firmalarına yönlendirmektedir.

Vize Merkezi yirmi yıllık deneyimiyle, daha kolay anlaşılabilir bir dille yazılmış ve somut örneklerle desteklenmiş resmi web sitesi www.vizemerkezi.com üzerinden, vizeyle ilgili son güncel bilgilere ulaşabilmenize yardımcı olan, alanında uzman profesyonel bir danışmanlık firmasıdır. www.vizemerkezi.com Konsolosluk ve outsource ettiği aracı kurumların web sayfalarını referans alarak seyahat amacınıza uygun vize kategorilerine ait evraklar, vize başvurusu yapacağınız şubelerin iletişim bilgileri, dilekçe örnekleri, ülkelere özel vize başvuru formları ve bu formların nasıl doldurulacağına dair bilgilerle vize konusunda oldukça zengin bir içerik sunar. 

Vize Merkezi, adı tescilli bir marka olup “Vize merkezleri”, “vizenin merkezi”, “İtalya vize merkezi” ve benzeri isimler taşıyan firma ve onlara ait.com, .net, .org gibi uzantılı web siteleriyle herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır. Vize Merkezi, alanındaki bütün işlemleri sadece “Vize Merkezi” tescilli adı altında gerçekleştirmektedir ve bu isimler adı altında yapılan vize işlemlerinden ve hizmetlerinden sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. Vize Merkezi logosunun bulunmadığı ancak adında vize merkezi ve türevlerinin geçtiği web sitesi ve firmalarla herhangi bir alakası bulunmamaktadır.

Amerika Vizesi Nedir?

Amerika’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmesi için aldıkları resmi evraka Amerika vizesi denir. Vize almak için Amerika vize türü belirtilmeli ardından vizenin amacına uygun gerekli evraklar ve belgeler hazırlanmalıdır. Her yıl Türkiye’den birçok kişi Amerika’ya iş, eğitim, turizm ya da aile ziyareti amacı ile seyahat gerçekleştiriyor. Dolayısıyla gidiş amacına uygun vizenin alınması gerekir. Bu süreçte yasal işlemler ve prosedürler yakından takip edilir.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika kolay vize veren bir ülke olmadığı için tüm prosedürlerin resmi yürütülmesi ve doğru bilgiler içermesi gerekir. Amerika vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikli olarak İstanbul ve Ankara’da bulunan resmi kurumlara müracaat etmesi gerekir. Dolayısıyla ilgili birimler tarafından vize işlemleri sırasında kesinlikle bulunması gereken belgeler hakkında bilgi verilir. Amerika vize ücreti güncel fiyatlar üzerinden yatırılmalı ve ücretinin yatırıldığını gösteren dekont belgeler içerisinde bulunmalıdır. Amerika vize başvuru formu doldurulurken tüm bilgilerin doğru olması ve İngilizce yazılması gerekir.

Amerika Vizesi Türleri Nelerdir?

Ülkeler, farklı ülkelerden gelen vatandaşlardan vize talep ederek yakından tanımaya çalışırlar. Kural ve prosedürlere sahip olan Amerika vize uygulamasını çeşitlendirerek seyahat edecek olan vatandaşların seyahat amaçlarını yakından bilirler. Bu doğrultuda Amerika vize çeşidi içerisinde göçmen vize ve göçmen olmayan vize bulunur. Göçmen vize içerisinde aile kaynaklı göçmen vizeleri, işveren kaynaklı göçmen vizeleri ve nişanlılık vizesi gibi türleri bulunur. Geçmen olmayan vize türleri ise iş, turizm, transit geçiş, dil öğrencileri gibi vize türlerini kapsar.

Amerika Vize Başvurusu 2021

Amerika vize başvurusu için öncelikli olarak başvuru formu doldurulur. Ardından seyahat amacına uygun vize türü belirlenir. Başvuru online olarak yapıldığı nüfus cüzdanı bilgileri doğru bir şekilde girilir ve pasaportun teslim edileceği PTT şubesi seçilir. Tüm bu işlemler ile birlikte Amerika vize ücreti nasıl ödenecek Bu doğrultuda ödeme yöntemi tercih edilir.

Amerika Vize Randevusu Nasıl Alınır?

ABD’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Amerika konsolosluğu’na başvuruda bulunması gerekir. Amerika vizesi sadece bu iki kurum tarafından takip edilir. Dolayısıyla başvuru işlemleri tamamlanıp ve Amerika vize ücreti yatırıldıktan sonra konsolosluktan randevu günü ve saati talep edilir. Amerika konsolosluğu tarafından belirtilen tarihte ve saatte konsoloslukta bulunmak gerekir.

Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Amerika vizesi için süreci hızlandırmak açısından ilgili makamlar tarafından talep edilen belgelerin doğru ve eksiksiz bilgi içermesi gerekir. Tüm aşamaların kurallar doğrultusunda ilerlemesi ve takip edilmesi gerekir. Tüm bu detaylara dikkat edildiği takdirde Amerika vizesi 5 ya da 7 gün içerisinde çıkar.

Amerika Vize Ücreti 2021

Ülkeler vize ücretleri için bazı kolaylıklar tanır. Amerika vize ücreti için online olarak yatırılma kolaylığı bulunur. Dolayısıyla Amerika’ya gidecek olan vatandaşların herhangi bir banka ya da kredi kartı ile Amerika vize ücreti şahsen yatırılabilir.

 

 

GENEL