Walmart sürücüsüz araçlar ülke geneline yayılacak

Walmart sürücüsüz araçlar ülke geneline yayılacak

ABD’de uygun fiyatlarla ürün satışı gerçekleştiren Walmart sürücüsüz araçlar ile yeni bir proje başlatıyor. ABD’de uygun fiyatlarla ürün satışı

ABD’de uygun fiyatlarla ürün satışı gerçekleştiren Walmart sürücüsüz araçlar ile yeni bir proje başlatıyor.

Walmart sürücüsüz araçlar ülke geneline yayılacak. Tesla ve Apple gibi şirketlerin at koşturduğu sürücüsüz araç teknolojisinde yeni bir devir başladı. Özellikle bazı gıda şirketleri bile araçlarla birlikte teslimat yapmaya çalışıyor. Elbette bu süreç hızlı bir şekilde tamamlanmayacak. Walmart gibi kuruluşlar, aldıkları yeni kararla birlikte otonom araç teknolojisinde önemli ilerlemeler kaydedecek.

ABD merkezli bir robot şirketi olan Nuro geçtiğimiz günlerde Walmart yetkilileri ile görüştü. Yapılan görüşmeler sonucunda her iki şirketin de proje odaklı ortaklık kurmasına karar verildi.

Şimdilik Nuro’nun araçları, Walmart’ın çevrimiçi siparişlerini Houston’daki bir grup müşteriye dağıtacak. Böylece ilerleyen dönemlerde ABD’nin tamamında bu teknolojinin kullanılması sağlayacak gibi görünüyor. Programın amacı, otonom market ürünleri dağıtımının nasıl çalışabileceği ve Walmart’ın müşterilerine nasıl daha iyi hizmet edebileceği ile ilgili. Şirket tarafından geliştirilen bu yeni dağıtım yönteminde hız faktörü de önemli.

SoftBank, Greylock Partners ve Gaorong Capital gibi ortaklarından 1 milyar dolardan fazla para toplayan Nuro, stratejik gelişmeler kaydetmeye başladı bile. Muhtemelen ilerleyen dönemlerde bu kuruluş daha fazla sürücüsüz araç hizmeti verecek. Peki sizce bu tür gelişmeler otonom araçlarla ilgili hangi avantajları ortaya çıkarabilir. Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

En çok şarj tüketen uygulamalar