Wave özelliği tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir durumda

Wave özelliği tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir durumda

Facebook’ta yeni bir arkadaş edindiğinizde beliren el sallama özelliğine benzeyen “Wave” özelliği Clubhouse üzerinden özel odalar oluşturulmasını yaygınlaştırdı. Wave özelliği artık hem Android hem de iOS’ta tüm kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor.

Wave özelliği arkadaşlarınızı özel bir ses odasına davet etmenizi sağlıyor. Basitçe Clubhouse uygulamasından birine gönderdiğiniz el sallamaya benzer hareket, karşınızdakini özel bir odaya davet etmenize yarıyor. Özelliğin kullanılabilirliği sayesinde özel oda oluşturma taleplerinde kısa sürede bir artış gözlemlendi.

Clubhouse Wave özelliği, özel odalara ilgiyi artırdı

Özelliği birinin adının yanındaki dalga emojisine dokunarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Simgeye dokunduğunuzda, Clubhouse arkadaşlarınıza bir sohbete katılmaya hazır olup olmadıklarını soran bir bildirim gidecek. İstediğiniz kadar kişiyi davet edebilirsiniz ve herkes sohbet etmeye hazır olduğunda, Clubhouse grubunuz için özel bir oda oluşturacaktır.

Sohbeti genişletmek istiyorsanız alanı istediğiniz zaman daha fazla kişiye açabilirsiniz. Uygulamayı arka plana iterseniz, uygulama davetlerinizi duraklatır, böylece farkında olmadan bir sohbete çekilmezsiniz. Bir çok uygulamaya sadece ses odaklı odalar fikriyle ilham veren uygulama bu kez ilhamını Facebook’un Wave özelliğinden almış görünüyor. Her ne olursa olsun özelliğin uygulamayı kullanış açısından çok daha kolay hale getirdiği kesin.

Apple CEO’su Tim Cook’tan bilgi sızdıran çalışanlar hakkında açıklama

Bilim Teknoloji