WhatsApp mağazalar özelliği kullanıcılarla buluşuyor

WhatsApp mağazalar özelliği  kullanıcılarla buluşuyor

WhatsApp mağazalar özelliği ile hizmet vermeye başlayacak. Bu özellik sayesinde kullanıcıların uygulama içerisinden e-ticaret faaliyeti yürütmesi sağlanacak.

Hatırlayacağınız üzere WhatsApp pek temiz bir sicile sahip değil. Özellikle gizlilikle ilgili yapmak istediği değişiklikler büyük tepki toplamıştı.

Facebook tarafından geliştirme süreci devam eden bu uygulama birçok ülkeden ağır cezalar aldı. Reklam gösteremediği için kazanç sağlamakta zorlanan WhatsApp uygulaması için yeni bazı denemeler yapılıyor. Bu denemelerden birisi de işletme arama özelliği. Bu özellik tamamen e-ticareti destekleme isteğinden kaynaklanıyor.

WhatsApp mağazalar özelliği birçok ülkede aktifleşecek

Bilmeyenler için Facebook platformuna bağlı olan diğer uygulamaların Instagram ve WhatsApp olduğunu hatırlatalım. Instagram uygulamasında mağazalar özelliği aktif bir şekilde kullanılıyor. Hatta şirket beğeniler ile mağazalar kısımlarını değiştirmişti. Mağazalar bu uygulamada biraz daha ön plana çıktı.

WhatsApp mağazalar özelliği

WhatsApp platformunda da benzer çalışmaların yapıldığı biliniyor. Özellikle işletme arama isimli bir özellik sayesinde e-ticaret sektörü canlandırılacak. Çevrimiçi satışlarda patlama yaşanması böyle bir karar alınmasında son derece etkili. Facebook uygulama içi alışveriş özellikleri ile birlikte birçok deneyim sunuldu. Şimdi sıra WhatsApp platformunda.

WhatsApp, sohbet yedekleri için uçtan uca şifreleme özelliği getirdi

Uygulamaya reklam getiremeyen Facebook şirketi WhatsApp ile ilgili bu tür çözümler sunmaya çalışıyor. Gıda perakende ve yerel servisler gibi kategorilerde birçok işletmeye bu özellik üzerinden destek verilecek. Şimdilik Hindistan ve Endonezya gibi ülkelerde test süreçleri devam edecek gibi görünüyor. Kısa bir süre içerisinde başka ülkelere de gelecektir.

Bilim Teknoloji