WhatsApp, masaüstü sürümüne odaklanıyor

WhatsApp, masaüstü sürümüne odaklanıyor

WhatsApp masaüstü sürümü güncellenmeye devam ediyor. Artık iletişim denildiğinde akla ne telefon araması ne de SMS geliyor.

Bunun nedeni ise, her iki yöntemin de günden güne popülaritesini kaybetmeye başlaması ve insanların daha çok internet tabanlı iletişim servislerini tercih etmesi ki bunların başında da tabi ki WhatsApp geliyor.

WhatsApp nihayet verdiği sözü tuttu!

Yapılan son açıklamalara göre dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu olan WhatsApp, aylık aktif kullanıcı sayısında 4 milyar kişiye dayanan bir kullanıcı kitlesine sahip. Amerikalı sosyal medya platformunun bu kadar başarılı olmasının temel sebebi ise, tabi ki bitmek tükenmek bilmeyen güncellemeleri.

WhatsApp yeni özelliğini duyurdu

WhatsApp masaüstü sürümü güncellenmeye devam ediyor

Yıl başından bu yana servis edilen güncellemelerde, telefonlarda kullandığımız asıl uygulamanın ön planda olduğu görülürken, Amerikalı sosyal medya devi özellikle son birkaç aydır masaüstü uygulamasını da dikkate almaya başladı. Henüz kısa bir süre önce gelen açıklamada, yakın zamanda bu sürüme tasarımsal bir dokunuş yapılarak aramalar butonunun ekleneceği duyurulurken, şimdi de kullanıcıların oldukça şikayetçi oldukları bir eksiklik daha gideriliyor.

WhatsApp başkanı iPad uygulaması hakkında konuştu!

Bilindiği üzere Windows Store’dan indirilerek bilgisayara kurulabilen masaüstü WhatsApp uygulaması, hala çok önemli eksiklere sahip ki bunlardan biri de kişileri paylaşabilme kabiliyeti. WhatsApp kullanıcıları, mevcut masaüstü sürümünde Kişiler listesindeki arkadaşlarının bilgilerini başkalarıyla paylaşamıyor. Ancak yakın zamanda servis edileceği düşünülen bir güncelleme ile bu sorun çözülecek ve artık bilgisayardaki WhatsApp uygulamasından da rehbere ulaşılarak istenilen kişinin bilgiler paylaşılabilecek. Özellik hala test aşamasındayken, kararlı sürüme ne zaman çıkacağı konusunda ise şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

Xiaomi 13 Pro, etkileyici performans karşımıza çıkacak

Etiketler :
Teknoloji