WhatsApp sohbet geçmişinizi Android ve iOS arasında taşımanıza olanak tanıyacak

WhatsApp sohbet geçmişinizi Android ve iOS arasında taşımanıza olanak tanıyacak

İster Android kullanın ister iOS, geçiş yaparken WhatsApp sohbetinizi aktarmak hep dert olmuştur. Şu ana kadar kolay bir şekilde iOS’tan Android’e ya da Android’den iOS’a sohbet aktarma özelliği mevcut değildi. Ancak artık nihayet bu durum değişiyor.

İki işletim arasında sohbet aktarma özelliği şu anda yalnızca Android 10 ve sonraki sürümleri çalıştıran Samsung telefonlarında kullanılabiliyor. Ancak WhatsApp özelliğin “yakında” daha fazla Android cihazına geleceğini duyurdu.

WhatsApp iOS'tan Android'e sohbet geçmişi aktarımı Samsung cihazlarına geliyor

Aracın nasıl kullanılacağının tam özetini WhatsApp’ın web sitesinde bulmak mümkün. Bununla birlikte, daha dikkate değer gereksinimlerden biri, iki telefonunuzu birbirine bağlamak için bir Lightning – USB-C kablosuna ihtiyacınız olması. Ayrıca, her iki cihazın da aynı telefon numarasına sahip olması gerekli. Bir de Samsung telefonunuz ya yepyeni ya da yakın zamanda fabrika ayarlarına sıfırlanmış olmalı. Kısacası, süreç umduğumuz kadar akıcı değil, ancak WhatsApp güvenli ve güvenilir olduğunu vaat ediyor. Dilendiği kadar kolay olmasa da yine de sohbetletin aktarımının nihayet bir yolu olması rahatlatıcı diyebiliriz.

Amazon Ekim ayında Amazon markalı bir TV tanıtacak! 

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji