Windows 11 Android uygulamalarını çalıştıracak

Windows 11 Android uygulamalarını çalıştıracak

Windows 11 ile ilk testin bir parçası olarak yalnızca 50 seçilmiş uygulama mevcut, ancak Microsoft “önümüzdeki aylarda” daha fazlasını vaat ediyor.

Amaç, daha önce olduğu gibi, Android uygulamalarının Windows 11’e ait olduğunu hissettirmek. Artık çoklu görev yapabilir, bildirimleri kontrol edebilir ve Windows erişilebilirlik özelliklerini kullanabilirsiniz. Fare ve klavye girişi de mevcut, ancak birçok uygulama şaşırtıcı bir şekilde dokunmatik ekrandan faydalanacak şekilde tasarlanmış.

windows-11.png

Beta sürüm şu anda yalnızca ABD’de AMD, Intel ve Qualcomm yongaları kullanan uyumlu cihazlar için mevcut. Testlerin problemsiz devam etmesiyle beta sürümü tüm kullanıcılara sunulacaktır. Ancak resmi bir sürümden önce bir süre beklemeniz gerekecek. Yine de bu da bir başlangıç ​​diyebiliriz. Android uygulamalar için beta sürümünün gelmesi gecikmenin korktuğunuz kadar uzun olmayacağını gösteriyor. Windows’un yeni işletim sistemi uzun süredir bekleniyordu. Yeni işletim sistemi beraberinde bir çok değişiklik de getirdi. Microsoft Windows 11 ile kullanıcılara hem tema olarak hem de özellik olarak yeni bir deneyim sunmayı hedefliyor. Kullanıcılar şimdiden yeni işletim sisteminden mennun, Windows kullanıcıları için farklı bir soluk sunan güncelleme şu anda yayında.

Otomobil sahipleri araçlarını sürekli değiştirmek istiyor: İşte yeni araştırma

Bilim Teknoloji