Xbox başkanı PS hakkında konuştu

Xbox başkanı PS hakkında konuştu

Oyun dünyasının iki ezeli rakibi Xbox ve PlayStation, bu kez de oyun servisleri üzerinden karşı karşıya geldi.

Konsol dünyasının en önemli isimleri kimlerdir diye sorsak muhtemelen ağırlıklı yanıtlardan ikisini PlayStation ve Xbox oluşturacaktır. Daha birinci nesil ev tipi konsollardan itibaren hep bir yarış içerisinde olan, rekabetleri PlayStation 3 ve Xbox 360 zamanlarında zirveye ulaşan ve o günden bu yana da sürekli olarak birbirlerinin ataklarını savuşturarak daha iyisini yapma peşinde olan bu iki konsol, bu kez de oyun servisleri üzerinden bir rekabete girişti.

Bildiğiniz üzere Xbox, bir süre önce Game Pass’i duyurmuş, başta başarı şansı olarak çok fazla şans tanınmayan bu servis içerdiği oyunlarla ve hitap ettiği kullanıcı sayısıyla herkesi şaşırtarak Xbox ekosisteminin çok önemli bir parçası haline gelmişti. İşte Xbox cephesinde yaşanan bu hızlı değişim ve gelişim, rakibi PlayStation’un da gözünden kaçmadı.

Xbox Game Pass için yeni oyunlar geliyor

 

Bir süredir Project Spartacus ismiyle anılan ve PlayStation Plus ve PlayStation Network’ün yerini alması beklenen yeni bir servis üzerinde çalışan Sony, yakın zamanda bu servisiyle alakalı açıklamalar yapacaktır. Ancak PlayStation cephesinden önce bu konudaki ilk önemli açıklama, rakibi Xbox’dan geldi.

Xbox başkanı Phil Spencer, kendisine yöneltilen ve PlayStation’un de Game Pass benzeri bir servis üzerinde çalıştığı yönündeki iddiaların sorulduğu soruya: “Doğrusu bu. Yapılması gerekenin bu olduğunu biliyoruz çünkü biz yaptık. Demek ki doğru yolu bulmak isteyenlerin de bunu yapması gerekecek. Buradan hareketle PlayStation’un da böyle bir servis üzerinde çalışması son derece mantıklı.” Şeklinde yanıt verdi.

Phil Spencer’ın verdiği yanıtın içerisinde gizli olan ve “doğru olan buydu ve bunu ilk yapan biziz” şeklinde yorumlanan sözleri rakibine gizli bir iğneleme olarak değerlendirildi.

Yeni Apple patentleri bakın neye işaret ediyor: Büyük sürpriz var

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji