Xiaomi 12 Ultra şok bir kararla iptal edildi

Xiaomi 12 Ultra şok bir kararla iptal edildi

Çinli teknoloji devinin özellikle kamera anlamında çok üstün bir performans sergilemesi amaçlanan ve ismi de Xiaomi 12 Ultra olması beklenen yeni bir cihazı satışa sunacağı kesinleşmişti.

Çok değil henüz birkaç hafta öncesine kadar neredeyse her gün yeni bir haberi, farklı bir görseli sızdırılan Xiaomi 12 Ultra projesinin iptal edildiği haberini ise bizzat şirketin CEO’su ve kurucusu Lei Jun verdi.

Xiaomi akıllı telefon

Xiaomi 12 Ultra ne zaman çıkacak?

Ünlü milyarder tarafından yapılan açıklamaya göre, Mart ya da Nisan ayında satışa sunulması düşünülen Xiaomi 12 Ultra modelinin iptal edildiği açıklandı. Tabi böyle bir durumda insanın aklına o zaman düne kadar sızdırılan bu bilgiler hangi cihaza ait sorusu geliyor ki bu sorunun yanıtı da son derece basit: Xiaomi 12S Ultra.

Xiaomi 12 Lite 2

Evet, Çinli şirket bu süper kamera destekli modelini 12 serisi yerine 4 Temmuz’da tanıtımı yapılacak 12S serisine entegre etmenin daha doğru olacağı kararını vermiş. Bunun anlamı da, Xiaomi’nin bu zamana kadar geliştirdiği en iyi kamera odaklı akıllı telefon modelini birkaç gün içerisinde resmen görmüş olacağız, tabi yine son dakika da bir sürprizle karşılaşmazsak.

Snapdragon 8 Gen 2 beklenenden önce çıkabilir

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji