Xiaomi 12S Ultra modelinin kamerasına ayrı bir önem gösteriyor

Xiaomi 12S Ultra modelinin kamerasına ayrı bir önem gösteriyor

Son zamanlarda özellikle Xiaomi 12 Ultra modeline ait sızıntılarla gündeme gelen şirket, bu modelin neredeyse bütün özelliklerinin sızdırılmasından sonra şimdi de 12S Ultra ile adından bahsettirmeye başladı.

Bugün ortaya çıkan yeni bir görsel, Xiaomi 12S Ultra modelinde Sony tarafından geliştirilen ancak henüz hiçbir akıllı telefon modelinde görmediğimiz yeni nesil IMX989 sensörünün kullanılacağını gösteriyor.

Xiaomi 12

Xiaomi 12S Ultra’nın kamera detayı ortaya çıktı

Akıllı telefonun kamera performansını önemli derecede arttıracak olan bu sensör, aslında afişlerde yer alan özelliklerden bazılarını tam olarak taşımıyor. Örneğin, sızdırılan görselde sensörün 1 inçlik bir boyuta sahip olduğu belirtilmiş. Ancak otoritelere göre Sony’nin söz konusu lensi bu 1 inçlik boyutun tamamını kullanmıyor. Tabi bu ufak detaylara, Xiaomi’nin pazarlama politikasının bir parçası diyebiliriz.

Xiaomi 12

Yeniden Xiaomi 12S Ultra modeline dönecek olursak, bu telefonun ilk etapta kardeşleri olan Xiaomi 12S ve Xiaomi 12S Pro ile birlikte Çin anakarasında satışa sunulacağını söyleyelim. Yani eğer yeni bir akıllı telefon alacak ve bunun içinde Xiaomi 12S Ultra modelini bekleyecekseniz, önünüzde sandığınızdan daha uzun bir süre olabilir.

Son olarak, Xiaomi 12S’in ne Çin’de ne de küresel pazarda ne zaman satışa sunulacağına ilişkin henüz kesin bir bilginin olmadığını da hatırlatalım.

Google, şifre yöneticisinin kullanımını kolaylaştırıyor

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji