Xiaomi Redmi K40'ın özellikleri belli oldu

Xiaomi Redmi K40'ın özellikleri belli oldu

Önümüzdeki ay tanıtılacak olan Xiaomi Redmi K40 modelinin özellikleri bugün resmi olarak açıklandı. Yeni yıla bomba gibi hazırlıklarla giren markanın yeni modelinin özellikleri de fiyatı da belli oldu.

Xiaomi alt markası Redmi, yakında çıkacak olan K40 serisinin lansmanı ile kendi Snapdragon 888 destekli cihazına kavuşacak. Redmi K40 Pro olarak adlandırılan yeni serideki en iyi cihaz, Snapdragon 888 yonga setini kullanacak.

Redmi K40 serisi önümüzdeki ay çıkacak

Xiaomi Redmi K40 özellikleri

Geçen yılki K30 Pro gibi, bu yılki önemli Xiaomi’nin K40 modeli de Qualcomm’un en son amiral gemisi yonga seti olan Snapdragon 888‘i paketleyecek. Bunun ne anlama geldiği tam olarak bilinmese de “en pahalı düz ekran” olarak lanse edilen düz bir ekranla birleştirilecek. Önceki söylentilere göre, tüm K40 serisi telefonlar yüksek yenileme hızına sahip ekranlarla gelecekti, ancak bunun bir LCD mi yoksa AMOLED panel mi olacağını henüz bilinmiyor.
Ayrıca, söylentileri doğrulayan net bir bilgi olmasa bile premium K40’ın pilinin 4.000 mAh’den büyük olacağı doğrulandı. Önceki sızıntılar, 33W hızlı kablolu şarj desteğinden söz ediyordu. Son olarak, Snapdragon 888 destekli Redmi K40, Çin’de yaklaşık 463 $’a (yakalşık olarak 3465 Türk Lirası) gibi bir fiyata satılacak. Redmi K40 serisi hakkında daha fazla resmi ayrıntı duyurulacak. O zamana kadar cihazın özellikleri hakkında net bilgi sahibi olmak için bekleyeceğiz.

Bilgisayar satışları rekor kırdı: 2020 gümbür gümbür geçti!

Bilim Teknoloji