Xiaomi RedmiBook Pro ilgi odağı oldu

Xiaomi RedmiBook Pro ilgi odağı oldu

Akıllı telefon alanında kendisini ispatlayan Xiaomi, bu sefer de dizüstü bilgisayarlar ile geliyor.

Hakkında pek söylenti olmayan yeni Xiaomi RedmiBook Pro modeli, birdenbire bazı haberlere konu oldu. Apple MacBook alternatifi olacağı ifade edilen bu bilgisayar, 200 milyon gibi ciddi satış rakamlarına ulaşan Redmi Note serisi ile entegre olabilecek. Ayrıca Apple ve Xiaomi arasında sağlam bir rekabet olacağı ifade ediliyor.

Küresel çapta teknoloji şirketlerinin birçok türde cihaz çıkardığı görülüyor. Mesela Apple sadece iPhone akıllı telefonlarla kalmıyor. Yine aynı şekilde Xiaomi şirketi sadece Redmi Note cihazları üretmiyor. Aynı zamanda güçlü bilgisayarlar piyasaya sürüyor.

xiaomi-redmibook-pro.png

Bu cihazın tahmin edilenden çok daha fazla özelliklere sahip olması bekleniyor. Ancak şu an için kesinleşmiş bazı özelliklerden bahsedebiliriz.

  • Intel core 11. Nesil serisi işlemci olarak seçildi.
  • Klavyeler RGB aydınlatma ile donatıldı.
  • Nvidia Geforce MX450 ekran kartı olarak tercih edildi.
  • Alüminyum bir kasa kullanıldı.
  • Konnektör olarak HMDI tercih edildi.

Bu özellikler şimdilik kesinleşti diyebiliriz. Özellikle Apple MacBook Pro ile tasarım açısından büyük bir benzerlik gösterdiği de söylenebilir. Zaten Xiaomi tasarım açısından Apple ile büyük paralellik içinde.

Lansmandan hemen sonra özellikleri kesin olarak belli olacak bu cihazın daha çok iş için kullanılması düşünülüyor. Bu nedenle hem donanım hem de tasarım bakımından iş dünyası ile son derece uyumlu.

Sıfır Fiat Egea fiyatları yüz güldürüyor

Bilim Teknoloji