Devlet Bahçeli miting alanında: Bizim adayımız belli, kararımız nettir; Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Erdoğan'dır

Devlet Bahçeli miting alanında: Bizim adayımız belli, kararımız nettir; Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Erdoğan'dır

"'Geliyor gelmekte olan' masalını anlatanlara sesleniyorum; geleceğiniz varsa göreceğiniz de var, davetsiz gelen döşeksiz oturmaya mahkumdur"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince düzenlenen '2023'e Doğru: Aday Belli, Karar Net' temalı açık hava toplantıları kapsamında Kayseri'de Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde, "Bizim adayımız belli kararımız nettir. 2023 yılında cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır" dedi. 

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Türkiye içeride ihanet, dışarıda husumet sarmalındadır. Türkiye’de küresel cinayet şebekesinin tanıdık işbirlikçiler şebekesi ile sinsi bir tertip devrededir. Öncelikle bir tavır geliştirmemiz bu aşamada şarttır. Bu nedenle hepinize soruyorum. Kulakların pasını silmenizi umuyorum. Zillet İttifakı hepten denge kaybına uğrasın. Önemle altını çiziyorum ki tüm gözler üzerimizde. Durgun muyuz, aciz miyiz atılgan mıyız bunu inceliyorlar.

'Geliyor gelmekte olan' masalını anlatanlara sesleniyorum. Nereye gelmeye, kiminle gelmeyi düşünüyorsunuz? 'Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var' diyoruz. Uyarayım; davetsiz gelen döşeksiz oturmaya mahkumdur. Türkiye geçmişinden kaçan kendine güveni olmayan ülke durumuna düşürülmek isteniyor. Bunun adı zillettir. 

"Bizim adayımız belli, kararımız nettir"

Onların adayı şu olmuş bu olmuş önemli değil, kaldı ki henüz icazet gelmedi. Bir isim üzerinde anlaşamayanların milletin geleceği için nasıl uzlaşacaktır. Zillet İttifakı’ndan hiçbir halt olmaz. Bunları itibarları sıfırlanmış, onlar varsın aday falı atsınlar. Bizim adayımız belli kararımız nettir. Sözümüz senet, özümüz kefildir. 2023 yılında Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır."