Yandaş gazete Yenişafak’ta Sümeyye Erdoğan gerilimi… Yazarına sahip çıkmadı!

Yandaş gazete Yenişafak’ta Sümeyye Erdoğan gerilimi… Yazarına sahip çıkmadı!

Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın yöneticisi olduğu KADEM’i eleştiren Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan'a gazetesinden destek gelmedi.AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis’in başkanlığını yaptığı “İstanbul Sözleşmesi’nin...

Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın yöneticisi olduğu KADEM’i eleştiren Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan'a gazetesinden destek gelmedi.

AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis’in başkanlığını yaptığı “İstanbul Sözleşmesi’nin Etkin Uygulanması ve İzlenmesi Alt Komisyonu” AKP içinde kavga başlattı.

İstanbul Sözleşmesini “aileyi parçalama sözleşmesi” olarak nitelendiren AKP’li isimler, sözleşmeyi ve Meclis'teki çalışmaları destekleyen, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın Başkan Yardımcısı olduğu Kadın ve Demokrasi Derneği’ne (KADEM) ve diğer kadın örgütlerine tepki gösterdi.

Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın yöneticisi olduğu KADEM’i hedefe koyan isimlerin başında Hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan geliyordu.

Yusuf Kaplan, Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın eşi Selçuk Bayraktar'ı etiketleyerek "UYARI/YORUM Tanzimat'tan bu yana en büyük tehdit ailenin çözülmesidir. Ailenin korunması millî güvenlik meselesi hâline gelmiştir! Ailenin çözülmesine yol açan Millî Eğitim, Aile Bakanlığı ve KADEM projeleri derhal durdurulmalıdır!" mesajını paylaşmıştı.

Yeni şafak gazetesi ise bugünkü haberiyle Sümeyye Erdoğan Bayraktar’a ve KADEM’e destek verdi. Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan’ın aksine gazetenin bugünkü birinci sayfasında “KADEM’e eleştiriler haksızca” başlıklı haber yer aldı.

Yeni Şafak, KADEM’in tepkilere yönelik açıklamasını haberleştirdi.

İşte o gazete: