Yandaş gazeteye ayar verdi: Bakın ben de Suriye planı yaptım!

Yandaş gazeteye ayar verdi: Bakın ben de Suriye planı yaptım!

ABC HABER MERKEZİTele1 ekranlarında haftaiçi her gün yayınlanan 'Gün Başlıyor' programının sunucusu Gazeteci Musa Özuğurlu, program sırasında AKP yandaşı Yeni Şafak gazetesinin manşete taşıdığı Suriye senaryosuna tepki...

ABC HABER MERKEZİ

Tele1 ekranlarında haftaiçi her gün yayınlanan 'Gün Başlıyor' programının sunucusu Gazeteci Musa Özuğurlu, program sırasında AKP yandaşı Yeni Şafak gazetesinin manşete taşıdığı Suriye senaryosuna tepki gösterdi.

Yandaş gazetelerin Suriye'de hiçbir gerçekliği olmayan planlarla halkı kandırdığını söyleyen Özuğurlu, "Bakın ben de plan yapıyorum" dedi ve eline kalem kağıt alarak bir Suriye planı çizdi.

Suriye ve Ortadoğu konusunda çalışmalar yapan deneyimli gazeteci, "Bu planların hiçbirisi gerçekçi değil. İşte 'Cerablus'tan aşağı 149 kilometre ineceğiz.' E yine Kürt bölgesinden geçeceksiniz" dedi.

"Siz El Bab'ı bile 60 günde alamadınız. Diğer almayı düşündüğünüz bölgeleri nasıl koruyacaksınız?" diye soran Musa Özuğurlu, "Bütün bu sorular ortada duruyorken Yeni Şafak gazetesi böyle sallayabiliyor işte. İyi. Ben de size hemen bir plan çizeyim" ifadelerini kullandı.

'Plan'ını gösteren Özuğurlu, "Bakın ben de plan yaptım. Demek ki ben de Genelkurmay Başkanı olabilirmişim" dedi.

Programdan o anlar şöyle:

">