Yandaş medya Ahmet Davutoğlu'nun istifa açıklamasını görmemezlikten geldi

Yandaş medya Ahmet Davutoğlu'nun istifa açıklamasını görmemezlikten geldi

AKP'de uzun süre üst düzey rol alan, eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün yaptığı açıklamayı haber kanalları görmemezlikten geldi.

AKP'de uzun süre üst düzey rol alan, eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün yaptığı açıklamayı haber kanalları görmemezlikten geldi. Açıklamayı sadece TELE1, Halk Tv ve KRT verdi.

AKP'den kesin ihracı istenen eski başbakan Ahmet Davutoğlu, yaptığı basın açıklamasıyla AKP'den istifa ettiğini açıkladı.

GerçekGündem'in haberine göre; ihracı istenen diğer isimler, eski AKP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, eski Sakarya Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, eski İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı, eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ile eski Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı da partiden istifa etti.

Haber kanalları bile Türkiye siyasi hayatının önemli isimleri arasında yer alan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamasını yayınlamadı. CNN Türk, NTV ve HaberTürk gibi haber kanallarının bu tavrı sosyal medyada tepkiye neden oldu.

Hürriyet, CNN Türk ve Milliyet gibi internet sitelerinde de Ahmet Davutoğlu'nun istifa haberi Anadolu Ajansı geçtikten sonra duyuruldu.

Ahmet Davutoğlu ve ekibinin istifasını TELE1, Halk Tv ve KRT kanalları canlı yayınladı.